Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 126 Sport i turystyka str.5
Sport i turystyka str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 14:36

• Tropem Wilczym
    W niedzielę, 6 marca w Rabce-Zdroju, z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, rozegrany został bieg pamięci "Tropem Wilczym". Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na temat żołnierzy wyklętych.
  • Rabczanin Mistrzem Polski Amatorów w slalomie gigancie
    W dniach 11 i 12 marca 2022 w Szczawnicy odbyły się Finały Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego w Slalomie Gigancie i Slalomie. W zawodach nasze miasto reprezentował Zbigniew Wójciak „Wawa”, ratownik GOPR Grupy Podhalańskiej, startujący w kategorii wiekowej M01. W finale slalomu zajął II miejsce, a w slalomie gigancie zdobył I miejsce.
  • Z okazji Jubileuszu 60-lecia TKKF „Carlina” planuje:
    Zaprojektowanie, wykonanie i zawieszenie Jubileuszowego baneru w Parku Zdrojowym
    Wystawę kronik, dyplomów, pucharów i medali – maj
    „Czorsztyńską Biesiadę Kajako-wą im. Emila Węglorza” - lipiec
    Mistrzostwa Rabki-Zdroju w Siatkówce Plażowej - lipiec
    Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Rabki-Zdroju - wrzesień
    Konferencję z okazji Jubileuszu 60-lecia – wrzesień/październik
    Propozycje dotyczące baneru, oraz materiały na wystawę, konferencję można dostarczyć w formie papierowej lub elektronicznej (opracowania pisemne, graficzne, fotografie, wycinki prasowe itp.)
    Dokumenty/informacje prosimy wysłać na e-maila:
    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przesłać do skrytki pocztowej nr 39 Poczta Polska ul. Orkana 22 Rabka-Zdrój.
    Termin składania materiałów:
    do 20 kwietnia 2022r.
  • IV liga Małopolska (wschód) - Wyniki KS Wierchy Rabka-Zdrój
    20 marca  Skalnik Kamionka Wlk : Wierchy 1:2
    26 marca  Wierchy : Poprad Muszyna 1:1
    Po 39 meczach KS Wierchy zajmują 4 pozycję w tabeli, zdobywając 20 pkt.
    Wierchy wygrywały 11 meczy, 6 zremisowały i poniosły 3 porażki. Stosunek bramek: 44:20