Start Rocznik 2019 (nr 87-98) nr 88 Pamiętnik kulturalny str.18
Pamiętnik kulturalny str.18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 lutego 2019 14:25

I Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak
Kim była Anna Kościelniak? Góralką. Dziewczyną z Ponic. Tam się urodziła (w 1927 r.) i wychowała, zaś Szkołę Podstawową i Gimnazjum kończyła w Rabce.

Kolędowanie z chórem Cantabile
17 stycznia w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej  odbył się koncert chóru Cantabile, którego dyrygentką od dwóch lat jest Zofia Zborek.

Chór Cantabile w Rdzawce
27 stycznia  w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rdzawce wystąpił działający przy SUTW chór Cantabile. Był to najlepszy z dotychczasowych (w tym  roku kalendarzowym) koncert chóru.

Rekordowy rok w kinie ?Śnieżka?
Miejski Ośrodek Kultury z radością informuje, że miniony 2018 rok kino ?Śnieżka? może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w tym czasie odnotowano rekordową frekwencie.  1909 wyświetlonych seansów obejrzało 83648 widzów, to w porównaniu z rokiem 2017 o 7696 widzów więcej.

Koncert Noworoczny

W Teatrze Lalek ?Rabcio? odbył się Koncert Noworoczny przygotowany przez uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju.

Chór Cantantes Angelicus kolędował w Będzinie
Chór żeński Cantantes Angelicus z Rabki-Zdroju po dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak zdobył trzecie miejsce na 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Mała Armia Janosika zagrała w Rabce-Zdroju
W kościele św. Marii Magdaleny odbył się koncert kolęd dziecięcego zespołu regionalnego Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej, który prowadzi Damian Pałasz.

Szafrany zaśpiewały dla rabczan
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju odbył się koncert chóru Szafrany ze Słonego.