Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 57 Pamiętnik kulturalny. str.14
Pamiętnik kulturalny. str.14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 lipca 2016 16:01

40. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych
Dni 18 i 19 czerwca upłynęły pod znakiem pięknej pogody i wielu emocji – Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ma już bowiem 40 lat. Otwarcia Festiwalu dokonali Burmistrz Ewa Przybyło oraz dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" Antoni Malczak.

Ewa Farna z zespołem w rabczańskim amfiteatrze
1 czerwca niewątpliwą atrakcją w naszej miejscowości był koncert Ewy Farny z zespołem w Amfiteatrze Miejskim. O 19:00 wieczorem zebrało się wielu fanów piosenkarki. Głównie młodzież, ale także dzieci, w tym malutkie, ze swoimi rodzicami. Wspaniała pogoda była dodatkowym atutem  imprezy.

Jubileuszowy wernisaż sekcji plastycznej UTW
Wernisaż sekcji plastycznej Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju rozpoczął obchody jego dziesięciolecia.


Rodzice dzieciom – „Kopciuszek”
Jak bardzo zmienia się model rodzica, najlepiej widać na przykładzie mam i ojców, których dzieci uczęszczają do przedszkola „Semaforek” w Chabówce.

Koncert jubileuszowy szkoły muzycznej
Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Nowym Targu ma już siedemdziesiąt lat. Jej początki sięgają pierwszych miesięcy 1945 r.

Piotr Majerczyk z córką Marią  zdobyli I nagrodę w kategorii "Duży - mały" w kategorii instrumentalistów na 50 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Współpraca jak z nut
Kwitnie współpraca między Rabką-Zdrojem a niemieckim miastem partnerskim Murrhardt. Jej kolejną odsłoną był – zorganizowany pod honorowym patronatem burmistrz Ewy Przybyło - koncert orkiestr z obu miast w Amfiteatrze Miejskim.

Bajkowe melodie w Amfiteatrze
W Amfiteatrze Miejskim, przed dziećmi z rabczańskich przedszkoli i szkół, dwukrotnie wystąpiła Orkiestra Beethowenowska.

XXV Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak uroczyście otworzył XXV Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który 2 czerwca rozpoczął się w rabczańskim Amfiteatrze Miejskim.


"Złote Kierpce" dla Majeranków
Dziecięcy zespół regionalny Majeranki z Chabówki zdobył ex aequo z zespołem Mali Wierchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej główną nagrodę „Złote Kierpce” na Tatrzańskim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych.


VI Konkurs Pięknego Czytania
W  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyła się VI edycja Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego dla dzieci Szkół Podstawowych.

IV Festiwal Piosenki Angielskiej
Rabka-Zdrój już po raz czwarty gościła uczestników IV Festiwalu Piosenki Angielskiej. Organizowany przez Akademię Języka Angielskiego „Perfect”, Małopolskie Centrum Edukacji i rabczański Miejski Ośrodek Kultury konkurs odbył się w Amfiteatrze Miejskim, a wzięli w nim udział młodzi artyści z całego województwa.

Sukces Triolek
Justyna Rusnarczyk z Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ zdobyła Główną Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "SKOWRONECZEK ' 2016" w Nowym Sączu.