Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 58 Pamiętnik kulturalny. str.15
Pamiętnik kulturalny. str.15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 sierpnia 2016 17:31
 • „Perła gotyku”, czyli Kościół Parafialny p.w.  św. Marii Magdaleny
  1 lipca w kościele św. Marii Magdaleny odbył się wykład prof. Andrzeja Siwka zatytułowany „Perła gotyku”. Spotkanie rozpoczął Jan Ceklarz. Powitał zebranych i podziękował proboszczowi ks. dr Pawłowi Duźniakowi za udostępnienie świątyni. Gdyby wykład odbył się w innych miejscu, słuchacze straciliby bardzo wiele.

 

 • XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka
  13 lipca rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Dyrektorem artystycznym Festiwalu był dr hab. Witold Zalewski. Wszystkie koncerty prowadził Łukasz Łęcki.

 

 • Muzyczny 24 lipca 
  Jak na miasto dzieci przystało, w kinie i w amfiteatrze odbywają się letnie imprezy dla dzieci. Ponieważ dobrej, profesjonalnie przygotowanej rozrywki nigdy dosyć, zwłaszcza opartej na lekturze dzieł najlepszych pisarzy, 24 lipca dzieci i ich opiekunowie mogli „spotkać się” z Janem Brzechwą.

 

 • „Lato z Radiem” znów w Rabce
  23 lipca po raz kolejny do Rabki zawitało „Lato z Radiem” (poprzednio trasa programu wiodła przez Rabkę w 2013 r.). Program prowadzili Małgorzata Raducha, Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki. Gośćmi programu byli: burmistrz Ewa Przybyło, wiceburmistrz Robert Wójciak, wicedyrektor Muzeum im. Orkana Wojciech Kusiak, dyrektor MOK Joanna Lelek oraz gospodyni programu Polskie Radio Dzieciom  Agnieszka Kunikowska.

 

 • III  Rabka Festival 2016
  To był bardzo udany i twórczy tydzień. Rabka Festival po raz kolejny ustanowił Rabkę-Zdrój stolicą literatury dziecięcej, a uzdrowisko wpisał na mapę najważniejszych literackich wydarzeń w Polsce. Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

 • Wystawa w Muzeum
  Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju zaprasza na wystawę twórczości Aleksandry Maciaszek, rabczanki, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

 • Amfiteatr pękał ze śmiechu
  I Rabczańskie Lato Kabaretowe przekroczyło półmetek. W ramach "Terapii śmiechem", bo tak nazwano cykl występów kabaretowych w Rabce-Zdroju, w czerwcu, w Amfiteatrze Miejskim wystąpili już Kabaret Młodych Panów i jeden z laureatów tegorocznej PAKI- David Mbeda Ndege.
  To jeszcze nie koniec "Terapii śmiechem". Przed nami trzecie kabaretowe show.  19 sierpnia o 19.00, na zakończenie 1. Rabczańskiego Lata Kabaretowego w Rabce-Zdroju wystąpią kabaret Smile i Marcin Zbigniew Wojciech.

 

 • Jarmark w Muzeum
  Tradycyjnie w odpust w parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, przy zabytkowym kościółku odbył się Jarmark w Muzeum, zorganizowany przez Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana.