Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 61 Krótko-szybko o październiku str.3
Krótko-szybko o październiku str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 listopada 2016 15:59

Aleja Juliana Kawalca
Z okazji 100 rocznicy urodzin Honorowego Obywatela Rabki-Zdroju - pisarza, poety i publicysty Juliana Kawalca - w Parku Zdrojowym, odbyła się uroczystość nadania jednej z alejek jego imienia. To pierwszy honorowy obywatel miasta upamiętniony w ten sposób.


Rocznica ocalenia kościółka św. Krzyża
Już po raz 22. w rocznicę ocalenia z pożaru zabytkowego kościoła św. Krzyża w Chabówce, na mszy świętej i tradycyjnej grochówce, spotkali się strażacy z jednostek, które w 1994 roku brały udział w akcji gaśniczej i uratowali podpaloną, zabytkową świątynię przed całkowitym spaleniem.


Ślubowanie pierwszaków
w szkole w Zarytem
Dla uczniów 1 klasy z SP nr 4 w Rabce-Zdroju, 4 października był dniem szczególnym. Tego dnia, w obecności rodziców, nauczycieli i uczniów starszych klas złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez dyrektora Andrzeja Błachuta.

Specjalne przedszkole otwarte
W budynku szkoły im. Św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy ul. Słonecznej zostało otwarte przedszkole specjalne dla dzieci niewidomych i słabowidzących z niepełnosprawnością intelektualną.

Bajkowóz zaparkował w ŚCRU
Z inicjatywy Zespołu Szkół w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju gościli przedstawiciele Fundacji Serdecznik  z Poznania. Goście w ramach prowadzonego projektu „Oddział Bajka” podarowali najmłodszym pacjentom Bajkowóz czyli Wędrującą Szpitalną Bibliotekę.

Senioriada 2017
Jak poinformowali organizatorzy, IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2017 roku.


Niezwykła wizyta w SP nr 2
7 października SP Nr 2 w Rabce odwiedzili niezwykli goście.

Rabka wczoraj, Rabka dziś
W Galerii „Pod Aniołem” odbył się wernisaż wystawy zdjęć będących efektem warsztatów fotograficznych pn. „Coś, co zostanie” zorganizowanych przez Fundację im. Zofii Rydet.


Razem przez pół wieku
Władze miejskie zaprosiły pary małżeńskiej z miasta i gminy Rabka-Zdrój, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, na uroczystość Złotych Godów oraz wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP.  W tym roku został on przyznany 34 parom małżeńskim zamieszkałym na terenie gminy Rabka-Zdrój.


Razem możemy więcej
Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy i niepełnosprawni wzięli udział w II Rajdzie Integracyjnym, zorganizowanym przez Radę Seniorów oraz Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, który przeszedł z placu „Pod Grzybkiem” w Parku Zdrojowym do szałasu pod Krzywoniem.

Gminne ćwiczenia strażackie
W Ponicach odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem jednostek OSP z Chabówki, Ponic, Rdzawki oraz JR-G z Rabki.

„Rabcio” z nowym oświetleniem
Teatr Lalek "Rabcio" zakupił 5 zestawów oświetlenia scenicznego - reflektory profilowe i prowa-dzące, oraz zestaw oświetlenia wyjazdowego wraz z zestawem pulpitu nastawczo-sterowniczego.

„Stowarzyszenie – szkoła – nitki współpracy” - podsumowanie projektu
12 października 2016 r. w zespole szkół w Ponicach podsumowano projekt „Stowarzyszenie – szkoła – nitki współpracy”, związany z jubileuszem dziesięciolecia Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”.

Perły Małopolski w Rabce
23 października na terenie Rabki-Zdroju rozegrana została ostatnia edycja tegorocznej serii biegów górskich „Perły Małopolski”.