Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 61 Pamiętnik kulturalny. str.15
Pamiętnik kulturalny. str.15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 listopada 2016 16:19

Misterium w kościele św. Teresy
16 października chyba dla wszystkich Polaków jest ważną datą. To dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku przypadła 38. rocznica tego wydarzenia i z tej okazji w kościele św. Teresy artyści Krakowskiej Opery Kameralnej przedstawili misterium sceniczne Ich geh’ und suche (Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem) oparte na kantatach Jana Sebastiana Bacha.


Wystawa fotografii dokumentalnej.  Szlakiem Zofii Rydet
7 października w Galerii „Pod Aniołem” odbył się wernisaż wystawy Szlakiem Zofii Rydet, a jednocześnie pokaz prac młodzieży, która wzięła udział w warsztatach "Coś, co zostanie". Ich organizatorem była  Fundacja im. Zofii Rydet, partnerami zaś – Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju i Muzeum im W. Orkana w Rabce-Zdroju oraz I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce.

Młodzież I LO im.E.Romera oraz animatorzy warsztatów.


Dla dzieci i młodzieży czy dla dorosłych? Kontynuacja cyklu o Harrym Potterze
22 października fani przygód Harry’ego Pottera dostali do rąk nową książkę – Harry Potter i przeklęte dziecko. Autorami są: J. K. Rowling, Jack Thorne i John Tiffany. To dwuczęściowa kontynuacja cyklu, lecz znacząco różni się od poprzednich części.

Piotr Majerczyk laureatem konkursu w Szydłowcu
Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych powrócił po 11 latach, aby na nowo docenić tradycyjne formy, pobudzić budowniczych do kontynuowania ich twórczej aktywności i uaktualnić wiedzę z zakresu instrumentarium całej Polski.

Góralskie nuty z Rabki-Zdroju
8 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się 41. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Wzięło w nim udział 35 muzyk z terenu Podhala, Gorców, Spisza, Orawy i Zagórza.