Start WYDAWCA
WR nr 3/65 PDF Drukuj Email

Numer trzeci Wiadomości w sprzedaży od 31 grudnia.

Szanowni Czytelnicy. Docierają do nas głosy, że cena 5zł za naszą gazetę jest za wysoka. Zdajemy sobie sprawę, że 5zł za czarno-białą gazetę może wydawać się dużo, ale proszę wziąć pod uwagę, że:

  • Wiadomości są miesięcznikiem, w którym znajda Państwo co najmniej dwadzieścia kilka stron tekstu zawierającego informacje z naszego miasta (dla porównania, Tygodnik Podhalański za 3,50 - miesięcznie to 14zł - oferuje  miesięcznie 4 strony o Rabce).
  • W naszej gazecie nie ma reklam, za to zamieszczamy informacje o darczyńcach wspierających Fundusz Stypendialny FRRR, a zatem pieniądze z tego źródła nie zasilają funduszy gazety.
  • Jedynym sposobem na ewentualne obniżenie ceny może być zwiększony nakład (aktualnie to 300 egz.), a ten zależy jedynie od liczby sprzedawanych egzemplarzy. Aktualne wpływy (5zł to cena w punkcie sprzedaży, zawierająca marżę oraz VAT)  wystarczają jedynie na pokrycie druku. Redakcja i autorzy tekstów, jak na razie, za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia.
  • Wszystko to świadczy o tym, że "Wiadomości Rabczańskie" nie są wydawnictwem nastawionym na zysk, a naszym jedynym celem jest dostarczanie Państwu w formie "papierowej" (nie wszyscy uważają Internet za jedyne medium) ważnych i ciekawych informacji o Rabce-Zdrój i jej najbliższym otoczeniu.

Dla tych z Państwa, którzy nie zdążyli kupić  poprzednich numerów, a chcieliby je mieć, mamy informację - gazety można nabyć w siedzibie wydawcy, a zapłatą będzie cegiełka wpłacona na konto Funduszu Stypendialnego.

Drogich Czytelników "WR" zachęcamy także do zapoznania się z archiwalnymi numerami "Wiadomości" (zarówno z lat przedwojennych, jak i 90-tych), utrwalonymi na płycie CD. Płyty te otrzymać może każdy Darczyńca, wspierający Fundusz Stypendialny FRRR w kwocie nie mniejszej niż 30 złotych.
Szczegółowe informacje uzyskać można w biurze FRRR, przy ulicy Piłsudskiego 1 w Rabce-Zdroju oraz pod nr tel.: 18 267 77 39.