Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 69 Pamiętnik kulturalny str.13
Pamiętnik kulturalny str.13
Nr 69

„PINOKIO” w amfiteatrze, czyli RODZICE DZIECIOM
Od kilku lat rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola „Semaforek” w Chabówce przygotowują dla dzieci przedstawienie. W tym roku w amfiteatrze wszyscy mogli obejrzeć przeniesioną na scenę książkę Carlo Collodiego Pinokio.

Zrzędność i przekora  Fredry zawsze aktualna
Jednoaktówka wierszem Aleksandra Fredry zatytu-łowana Zrzędność i przekora, która miała swoją premierę w 1822 roku pozostaje aktualna niezależnie od epoki. Nie dziwi więc, że Uniwersytecka Grupa Teatralna działająca przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju zajęła się nią i wystawiła w Galerii „Pod Aniołem” 10 czerwca w czasie Otwartych Dni Seniora.

Anioły „Pod Aniołem”

W ramach Otwartych Dni Seniora 9 czerwca  w Galerii „Pod Aniołem” odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączonej z prezentacją poezji.Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk

30 czerwca w Muzeum im. Władysława Orkana odbył się wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk zatytułowanej „Obrazy do czytania”. Marek Szarawarski.

Po 41 Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych

W dniach 17 i 18 czerwca w rabczańskim amfiteatrze odbyła się kolejna edycja Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Już czterdziesta pierwsza. Szmat czasu upłynął od pierwszego festiwalu, lecz coraz to nowe pokolenia stają się członkami zespołów regionalnych, które biorą udział w tej imprezie.


Sukces rabczańskiej kapeli
Z I nagrodą wróciła z Kazimierza Dolnego nad Wisłą kapela Jakuba Rusieckiego z Rabki-Zdroju, która wzięła tam udział w 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

„Triolki” nie zwalniają

Martyna Majda i Karolina Szczurowska, solistki-wokalistki z PM TRIOLKI RABKA-ZDRÓJ przy PCK NOWY TARG reprezentowały, w minionych dniach, region krakowski na największym festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży "WYGRAJ SUKCES" 2017, w Tarnobrzegu.


Bałkańscy Goście u „Majeranków”

Osiemdziesięcioosobowa grupa młodych Serbów i Macedończyków przybyła w ramach wymiany kulturowej do dziecięcego zespołu regionalnego „Majeranki”, działającego w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce.

41. Karpacki Festiwal
Burmistrz Ewa Przybyło otworzyła w sobotnie popołudnie 41. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Order Uśmiechu dla Piotra Burcan
a
Zgromadzonych w niedzielę w amfiteatrze w Rabce-Zdroju na tym podniosłym wydarzeniu, gości i jego bohatera, powitał wiceburmistrz Robert Wójciak. Szczególne słowa powitania skierował do laureata odznaczenia Piotra Burcana oraz gościa specjalnego uroczystości – Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

SUPERSTAR 2017

W Rabce-Zdroju odbył się finał II Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017. Była to otwarta impreza kulturalna dla mieszkańców oraz kuracjuszy, których, podobnie jak uczestników, powitał w amfiteatrze w imieniu rabczańskiego samorządu wiceburmistrz Robert Wójciak.


Na wielkiej sceni
e
Szkolna Grupa Teatralna „Dzieci za kurtyną” działająca przy SP nr 2 w Rabce-Zdroju wystawiła na deskach Teatru „Rabcio” pełne humoru przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia – odsłona druga”.


V Festiwal Piosenki Angielskiej

W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej, organizowany przez Akademię Języka Angielskiego „Perfect”, Małopolskie Centrum Edukacji i rabczański Miejski Ośrodek Kultury.


Premierowy występ Dziecięcego Chóru

1 czerwca w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju odbył się niezwykły koncert. Po raz pierwszy przed rabczańską publicznością zaprezentował się powstały niedawno Dziecięcy Chór Rabki-Zdroju.