Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 73 Spacery po Rabce str. 10
Spacery po Rabce str. 10
Nr 73

?Zielonym do góry?  tak nazwano przeprowadzoną w październiku przez Klub ?Nasze Miasto? akcję sadzenia drzew.  Gdyby przyjąć, że jej ostatecznym sukcesem jest 400 posadzonych i rozdanych drzewek, to można by uznać, że cel został osiągnięty. Jednak na stronie Klubu przeczytałem, że celem akcji jest poprawa stanu powietrza w naszej gminie. Ale tego, co ma ten stan poprawić, dzisiaj trudno nawet dostrzec wśród liści i trawy, więc o ostatecznym sukcesie będziemy mogli mówić za kilkanaście lat (5-cio letnia sosna ma około 1m wysokości). Mam jednak nadzieję, że nim te sosny urosną, z zanieczyszczeniem powietrza poradzimy sobie u źródeł problemu, czyli w naszych kotłowniach. I wierzę, że jak będziemy sadzić drzewa, to nie po to, aby były filtrami zatrutego przez nas powietrza w Rabce.

Nie mam nic przeciwko drzewom, nie mam nic przeciw akcjom tej czy innej organizacji, ale nawet jak robi się coś w szczytnym celu trzeba myśleć.

Zdjęcie ze strony Klubu "Nasze Miasto".