Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 73 Pamiętnik kulturalny str.14
Pamiętnik kulturalny str.14
Nr 73
 • Wernisaż wystawy Ej, zagrojcie dudzicki
  Dudy, powszechnie znany instrument, mogą być także przedmiotem sztuki stosowanej.  Zdjęcia Piotr Kolecki
  Otwarciu wystawy towarzyszył występ m.in. dyrektora Bukowińskiego Centrum Kultury z Bukowiny Tatrzańskiej Bartłomieja Koszarka, Andrzeja Budza z Dębna Podhalańskiego, Piotra Hazy z Olczy, Krzysztofa Gocała z Zębu, Macieja Gąsienicy Mracielnika z Zakopanego, Jana Majerczyka z Chabówki, kapela z Lipnicy Wielkiej prowadzona przez Marcina Kowalczyka, Jakuba Rusieckiego z Rabki-Zdroju.

 

 • Studenci rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych
  Chór ?Cantabile? oraz uniwersytecka grupa teatralna ?Zielono mi? działające przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju 7 października wzięły udział w IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów.

 

 • Nigdy tego nie maluj ? wystawa prac malarskich Jacka Adamczyka.   Dlaczego jest atrakcyjna?
  20 października w Galerii ?Pod Aniołem? odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Jacka Adamczyka.

 

 • Jesienna premiera w ?Rabciu?
  Na deskach sceny przy ulicy Orkana zaprezentowano, wystawiany już tu w przeszłości, ale w nowej oprawie i obsadzie spektakl ?Karius i  Baktus?.

 

 • Wystawa ?Powracająca obecność?
  Przy kaplicy pw. św. Franciszka przy szkole im. św.Tereski dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju została zaprezentowana wystawa plenerowa o Matce Elżbiecie Róży Czackiej pt. ,,POWRACAJĄCA OBECNOŚĆ?.

 

 • Majeranki z nagrodami
  W niedzielę w Nowym Targu odbył się 42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Wzięło w nim udział 11 muzyk w kategorii dorosłych, 11 w kategorii młodzieżowej, 20 w kategorii dziecięcej oraz 10 instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich.

 

 • ?Trasa dla Bobasa?
  Skąd wzięła się nazwa Gorce i czy ziele dziewięćsił ma naprawdę magiczną moc dziewięciu sił? Fundacja ?Trasa dla Bobasa? zaprasza do poznania i rozwiązania wielu ciekawostek i zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum.

 

 • Konkurs "Jedz zdrowo?
  Pod honorowym patronatem Burmistrz Rabki-Zdroju, prezesa Uzdrowiska Rabka i dyrektora Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Zespół Szkół Uzdro-wiskowych w Rabce-Zdroju zorganizował III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ?Jedz zdrowo?.