Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 74 Krótko-szybko str.2
Krótko-szybko str.2
Nr 74
 • III Kwesta Rabczańska
  W tegorocznej Rabczańskiej Kwescie, z której dochód przeznaczany jest na renowację grobów żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, zebrano 16.849,49 zł.
 • Święto Niepodległości w Rabce-Zdroju
  Słowa św. Jana Pawła II Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu..., były mottem uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada w Rabce-Zdroju.
 • IX Zaduszki Rabczańskie
  11 listopada w Teatrze Lalek ?Rabcio? odbyły się po raz dziewiąty Zaduszki Rabczańskie. Patronowała im Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.
 • Wspólnie ćwiczenia strażaków i goprowców
  Na strażaków i ratowników górskich można liczyć niemal w każdej sytuacji. Pomagają podczas pożaru, w poszukiwaniach osób zaginionych, w wypadkach w górach i na drogach, podczas powodzi i wichury, i nie tylko.
 • Rowery dla GOPR
  Grupa Podhalańska GOPR podpisała umowę z firmą GEOBIKE o nawiązaniu współpracy polegającej na wykorzystaniu przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR produkowanych przez GEOBIKE górskich rowerów ze wspomaganiem elektrycznym do patrolowania górskich szlaków.
 • Święto Seniora
  Rabczańska Rada Seniorów oraz Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku byli organizatorami Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który miał miejsce 21 listopada w galerii ?Pod Aniołem? w Rabce-Zdroju. Zgromadzonych na obchodach gości powitała Krystyna Wojdyła.
 • Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a'Paulo wyróżnione
  W dniu 21 listopada 2017r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakre-sie pomocy społecznej w roku 2017r.
 • Dorota Majerczyk wyróżniona Krzyżem Zasługi
  Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik odznaczył w imieniu Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi rabczankę Dorotę Majerczyk z domu Pintscher. Wręczenie tego odznaczenia państwowego odbyło się w Zakopanem, gdzie wspólnie z nią odznaczony został także zakopiański artysta-rzeźbiarz Marek Szala.
 • Sukcesy literackie uczennic Szkoły Podstawowej nr 1
  Dokładnie rok temu, 19 listopada 2016 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i Prezydenta RP Andrzeja Dudy, został proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ramach obchodów pierwszej rocznicy tego wydarzenia Stowarzyszenie ?Róża? i Fundacja Serca Jezusa ogłosiły Ogólnopolski Konkurs ?Jezus Chrystus naszym Królem?.
 • V Ogólnopolska Zimowa Senioriada
  V Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 26-27 lutego 2018 roku pod honorowym patronatem  Burmistrza Rabki-Zdroju, Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
  Więcej  o imprezie na stronie: www.u3w.rabka-net.pl (zakładka ?Zimowa Senioriada 2018 ?).