Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 74 Pamiętnik kulturalny str.15
Pamiętnik kulturalny str.15
Nr 74

Legiony to żołnierska nuta ? lekcja śpiewania z chórem Cantabile
12 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się lekcja śpiewania z chórem Cantabile. Organizatorem jak zwykle były Stowarzyszenia Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Urząd Miejski.


Wernisaż wystawy HISTORIA BIBLII i projekcja filmu "Luter"
Reformacja to trudny okres w Kościele Katolickim. Zapoczątkował ją Marcin Luter, który po raz pierwszy popadł w konflikt z przełożonymi, gdy skrytykował sprzedaż odpustów. 95 tez ogłoszonych przez Lutra 31 października 1517 r. w Wittenberdze było sprzeciwem wobec nadużyć we wskazanej materii i wezwaniem do dysputy religijnej.

Promocja ?Zeszytów Rabczańskich?
W Teatrze Lalek ?Rabcio? w Rabce-Zdroju odbyła się promocja piątego wydania ?Zeszytów Rabczańskich?. Jest to rocznik poświęcony historii, ludziom i kulturze Rabki-Zdroju i okolicy. Wydawcą ?Zeszytów? jest Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, a ich redaktorami ? małżeństwo Katarzyna i Jan Ceklarzowie.

Drugim punktem spotkania było wręczenie statuetki Kulturalne Miejsce Rabki-Zdroju. Rzeźbę autorstwa Stanisława Mlekodaja otrzymało w tym roku kino Śnieżka.

Foto: M.Krzymiński
Ostatnim akordem sobotniego spotkania był koncert Roberta Kasprzyckiego, autora popularnego przeboju ?Niebo do wynajęcia?.

Foto: P.Kolecki

Sukces TRIOLI
Zespół Triola rozpoczął nowy rok artystyczny od I nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży ?Tęczowe piosenki Jana Wojdaka?.


Rabczańskie chóry w Nowym Targu
W tym roku, na dorocznym koncercie pn. "Wieczór Cecyliański", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, wystąpiły chóry z Rabki-Zdroju.


Góry malowane
W Galerii ?Pod Aniołem? Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju odbył się wernisaż wystawy malarstwa ?Hej góry, nasze góry?, na której zaprezentowane zostały obrazy uczestników warsztatów plastycznych Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

foto:J.Ciepliński


25-lecie chóru Adoramus
Chór ze Rdzawki świętował  jubileusz 25-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. którą w rdzawiańskiej  świątyni odprawiło trzech księży pod przewodnictwem proboszcza  ks. Michała Rymara.

Przedszkolaki prezentują
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza do swojej siedziby w budynku dworca kolejowego przy ulicy Orkana na  wystawę prac plastycznych pod tytułem ?Portret Pluszowego Misia?, zorganizowaną przez Przedszkole Miejskie nr 1 w Rabce-Zdroju.


?Zwierzęta wokół nas?
Rozstrzygnięto III edycję Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rabce-Zdroju. Do konkursu zgłoszono  61 fotografii wykonanych przez 23 uczniów z 6 placówek naszej gminy: SP w Chabówce, SP w Rdzawce, SP w Ponicach, SP nr 1 i SP nr 2 w Rabce ? Zdroju oraz SP nr 4 w Rabce-Zarytem.