Start Rocznik 2018 (nr 75-86) nr 81 Krótko-szybko o czerwcu str.3
Krótko-szybko o czerwcu str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 lipca 2018 17:18

Przedsiębiorcy dzieciom
Już po raz 14. w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbyła się impreza pn. "Przedsiębiorcy Podhala Spisza i Orawy Dzieciom".


Koncert na Dzień Dziecka
1 czerwca w amfiteatrze w Rabce-Zdroju wystąpił Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Artystę i liczną publiczność, która przybyła pod muszlę, powitała dyrektor MOK Joanna Lelek.


I miejsce dla młodych dziennikarzy z Rdzawki
W Warszawie ogłoszono wyniki I etapu VIII  edycji ogólnopolskiego konkursu "Archiwum Wspomnień Jana Pawła II"  organizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundację Wspomagania Wsi. Spośród kilkudziesięciu reportaży nadesłanych przez młodzież szkół średnich i gimnazjów, do finałowej ?piątki? zakwalifikowała się młodzież z III klasy gimnazjum w Rdzawce.


Mundurowy Dzień Dziecka
W niedzielę 3 czerwca na terenie amfiteatru w Rabce-Zdroju odbył się III Mundurowy Dzień Dziecka.


Odkryli dawnej Rabki czar
O tym, jak piękne były przedwojenne czasy w Rabce-Zdroju, mogli przekonać się wszyscy, którzy w sobotę wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu ? inscenizacji pt. ?Odkryjmy dawnej Rabki czar...?.


Strażacki turniej
15 czerwca na boisku sportowym w Chabówce rozegrany został XXI Międzynarodowy Turniej Zawodowych Strażaków w Piłce Nożnej Euroregionu Beskidy.


Jubileusz 50-lecia Orderu Uśmiechu
Rabka-Zdrój była gospodarzem uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia Orderu Uśmiechu. To dopiero drugi przypadek w półwiecznej historii, by Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu spotykała się poza Warszawą.

Przewodniczący kapituły Orderu, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.


Dobra forma strażaków
W dniach 14-15 czerwca odbyły się w Bochni i Nowym Wiśniczu XIX Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym PSP. Strażacy z rabczańskiej Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej, reprezentujący Komendę Powiatową PSP w Nowym Targu kolejny raz zajęli wysokie IV miejsce w klasyfikacji generalnej

W świecie zabawy i zagadek
W Rabce-Zdroju odbyła się inauguracja "Rabczańskich questów". To gra-zabawa terenowa polegająca na wędrowaniu i rozwiązywaniu zagadek znajdujących się w wierszowanych wskazówkach.

Konsultant krajowy z Rabki-Zdroju
Wybrany został nowy Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób płuc dzieci. Miło nam poinformować, że został nim znany w naszym mieście dr hab. n. med. Andrzej Pogorzelski z Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.