Ze sportu str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 lipca 2018 17:28

Srebro Macieja Czyszczonia
Zawodnik MKS Rabka-Zdrój Maciej Czyszczoń zdobył srebrny medal w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m) U 18 na Mistrzostwach Polski w Sztafe-tach i Wielobojach rozegranych w Suwałkach w dniach 1-2 czerwca.


Sukces Akademii Piłkarskiej
Zawodnicy AP Wierchy Rabka-Zdrój rywalizowali w Czarnym Dunajcu w turnieju "SPAR", który organizowała  Akademia Piłkarska Wisły Kraków. W turnieju wystąpiło 10 drużyn w kategorii Orlik (rocznik 2007 i młodszych).


Mały Puchar Gorców
Na Stadionie Miejskim "Wierchy" w Rabce-Zdroju rozegrany został Mały Puchar Gorców w czwórboju lekkoatletycznym. Brali w nim udział uczniowie klas III, IV i V szkół podstawowych z Rabki-Zdroju, Raby Wyżnej, Rokicin Podhalańskich, Spytkowic, Skawy, Chabówki i Sieniawy.

Piknik sportowy z humorem
Niepubliczny Punkt Przedszkolny Sióstr Służebniczek im. bł. E. Bojanowskiego w Rabce-Zdroju zaprosił 10 czerwca na nietypowy Turniej Piłki Nożnej. Punktualnie o godz. 14, na stadionie miejskim przy ul. Jana Pawła II zagrali: Siostry Zakonne, Mamy, Ojcowie, Strażacy, Lektorzy i Drużyna Nokaut.

Wierchy w okręgówce!
Drużyna Wierchów Rabka-Zdrój rozegrała w niedzielę ostatnie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach klasy A. Przez cały sezon rabczanie nie mieli sobie równych i po wielu latach oczekiwań udało im się awansować do rozgrywek wyższego szczeblach. Wierchy od nowego sezonu będą występować w V lidze.


Piłkarze z Rdzawki awansowali do B klasy
W debiutanckim sezonie w klasie C drużyna Gorce Rdzawka zajęła drugie miejsce za Borem Dębno i awansowała do klasy B.
Obu drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia  w sezonie 2018/2019.


Sukces Kamili Peruckiej w UltraTrail Małopolska
Kamila Perucka, reprezentująca MKS Rabka-Zdrój po raz pierwszy wystartowała na dystansie 107 km w Ultratrail Małopolska rozegranym w dniach 15-16 czerwca 2018.

Turniej Seniorów
W hali sportowej  Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju odbył się I Funkcjonalny Turniej Seniorów. Była to pierwsza tego typu impreza sportowo-towarzyska integrująca seniorów z kilku gmin Małopolski.


Sukces Piotra Kidonia, na Mistrzostwach Polski Juniorów

Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 rozegranych w dniach 23 -25 czerwca we Włocławku spisał się zawodnik MKS Rabka-Zdrój Piotr Kidoń, który ukończył na 2. miejscu bieg na 400m przez płotki z nowym rekordem 56,72s.