Start Rocznik 2018 (nr 75-86) nr 81 Pamiętnik kulturalny str.17
Pamiętnik kulturalny str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 lipca 2018 17:42

Prymni wyróżnieni!
Udanie zaprezentował się zespół Prymni na IX Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich ZŁOTE KIERPCE, na którym pokazał 2 czerwca swój program pt. ?Do skoły?.

SUPERSTAR 2018
8 czerwca 2018 w Amfiteatrze w Rabce ? Zdroju odbył się III Małopolski Konkurs Piosenki Niemiecko-języcznej SUPERSTAR 2018, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli J. Niemieckiego, I LO im. E. Romera w Rabce ? Zdroju, Burmistrz Rabki ? Zdroju oraz Miejski Ośrodek Kultury.

VI Edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej
13 czerwca do rywalizacji o 3 nagradzane miejsca w 3 kategoriach wiekowych przystąpiło 260 uczestników z całej Małopolski.

?Book Crossing Rabka Zdrój
- ZRÓB MIEJSCE NA NOWE KSIĄŻKI?
Przedmiotem ?Book Crossing Rabka - Zdrój ZRÓB MIEJSCE NA NOWE KSIĄŻKI" jest promowanie uczestnictwa w ogólnokrajowej akcji czytelniczej Book Crossing.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona bajka", przeznaczonego dla dzieci przedszkolnych. Na konkurs wpłynęło 85 prac dzieci z przedszkoli Rabki i Gminy.


Jubileusz chóru
Z okazji jubileuszu działalności rabczański chór Cantantes Angelicus zaprosił swoich sympatyków na specjalny koncert do kościoła św. Teresy w Rabce-Zdroju. Minęło pięć lat od momentu, gdy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju działalność artystyczną rozpoczął chór żeński pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak.

Mistrzowie pięknego czytania
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygniecie VIII edycji konkursu "Pięknego Czytania". W tym roku wzięło w nim udział 60 uczniów ze szkół podstawowych.

Koncert Szkoły Muzycznej
Już po raz ósmy, na zakończenie roku szkolnego, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Rabce-Zdroju im. F. Chopina zorganizowała Koncert Szkolny. Sala teatru ?Rabcio? pękała w szwach.


Rodzice-dzieciom
Już tradycyjnie w przedszkolu w Chabówce rodzice przygotowali dla swych pociech bajkę niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. W tym roku przedstawili bajkę pt.:  "Złota gęś" Braci Grimm.

 

Dziecięcy folklor w Rabce-Zdroju
W dniach 16-17 czerwca w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbywał się  42. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Festiwal rozpoczął się paradą zespołów biorących udział w imprezie, które z muzyką i śpiewem przemaszerowały z deptaku pod muszlę.


Sukces rodziny Majerczyków w Kazimierzu Dolnym
Piotr Majerczyk z Chabówki z synem Janem zdobyli  I nagrodę w kategorii "Duży - mały" na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Ławeczka Antoniny Zachary-Wnękowej
W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, w sąsiedztwie kortów tenisowych, 27 czerwca uroczyście odsłonięto Ławeczkę Antoniny Zachary-Wnękowej. Jej twórcą jest rabczański rzeźbiarz Piotr Bies.