Start Rocznik 2019 (nr 87-98) nr 92 Kurenda - informator samorządowy str.6
Kurenda - informator samorządowy str.6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 czerwca 2019 18:06
 • Uchwały Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 29 maja 2019r. :
  Uchwała Nr IX/54/19 w sprawie: zaciągnięcia kredytu długoterminowego
  Uchwała Nr IX/52/19 w sprawie: zmian w budżecie gminy na 2019 rok.
  Uchwała Nr IX/51/19 w sprawie: udzielenia pełnomocnictwa do złożenia odpowiedzi na skargi i reprezentowania Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju w postępowaniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie i Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie w sprawie skarg Prokuratora Okręgowego w Nowym Sączu na uchwały Rady Miasta Rabka-Zdrój
  Uchwała Nr IX/50/19 w sprawie: wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości.
 • Eko-program dla Rabki-Zdroju
  Na zaproszenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu komisji sejmowej, które odbyło się w siedzibie dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem.
 • Park zmieni oblicze
  W kinie ?Śnieżka? w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie umowy na realizację projektu pn. ?Kompleksowy rozwój infrastruktury uzdrowi-skowej ŚCR-U w tym rewitalizacji parku zdrojowego wraz z budową tężni solankowej?.
 • Informacja  dotycząca  przyłączy kanalizacyjnych i opróżniania szamba
  Zgodnie z przepisami prawa każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, lub w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpły-wowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych (art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.).
 • Informacja Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju w sprawie kontroli instalacji grzewczychoraz  gospodarki odpadami
  Informujemy, że zgłoszenia od mieszkańców są  przyjmowane całą dobę, można pozostawić  informację  na  automatycznej  sekretarce, a każde zgłoszenie  zostanie  sprawdzone  tel. 18 2679263  poczta elektroniczna ? Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.     w godzinach pracy Straży Miejskiej  8:00  -  22:00  z wyjątkiem  dni wolnych od pracy.
 • Przetarg na Wodny plac zabaw rozstrzygnięty
  Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Inwestycję na zlecenie miasta zrealizuje firma APIS POLSKA Sp. z o.o., z Jarosławia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.
 • Gmina Rabka-Zdrój pilnie poszukuje nauczycieli do prowadzenia zajęć dodatkowych
  Gmina Rabka-Zdrój ogłasza nabór na nauczycieli matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz innych przedmiotów ogólnych do prowadzenia zajęć w ramach projektu Małopolskie Talenty współfi-nansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10. Oś Priorytetowa Wiedza i kompe-tencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, typ. B Koordynacja w regionie realizacji działań związanych ze wsparciem uczniów zdolnych.
 • Zgoda buduje gazociąg
  W Chabówce, z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie rozbudowy sieci gazowej. Celem spotkania było poinformowanie mieszkańców i wypracowanie nowych rozwiązań dotyczących budowy sieci gazowej w Chabówce i udzielenie odpowiedzi na wątpliwości mieszkańców co do inwestycji.
 • Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
  Od 27 maja można składać zadania do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopol-skiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego czeka do 17 czerwca. Na realizację 4. edycji Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 12 milionów złotych.
 • Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Ponicach i RdzawceBurmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder ogłosił konkurs  na kandydata na stanowisko dyrektora:  Szkoły Podstawowej w Ponicach i Szkoły Podstawo-wej w Rdzawce. Organem prowadzącym w/w szkoły jest Gmina Rabka-Zdrój.
 • Rabka-Zdrój na żywo
  Dostępna jest już kamera online, z której na żywo można podziwiać panoramę Rabki-Zdroju przez 24 godziny na dobę. Kamera została umieszczona na budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera. Obraz obejmuje całą panoramę miasta widzianą z tego wzgórza. Transmisję online zapewnia firma Elkomp z Limanowej, a dostawcą internetu jest rabczańska firma Studio WIK.