Start Rocznik 2019 (nr 87-98) nr 92 Pamiętnik kulturalny str.11
Pamiętnik kulturalny str.11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 czerwca 2019 19:09
 • Wyróżnienie dla parafii NMP Matki Kościoła w Rdzawce
  W ramach tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego, decyzją samorządu województwa przyznano wyróżnienie dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce ? na co dzień pieczołowicie opiekującej się zabytkowym, drewnianym kościołem pw. Krzyża Świętego na Piątkowej Górze.
 • Konkurs recytatorski dla przedszkolaków rozstrzygnięty
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce- Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu  recytatorskiego dla przedszkolaków. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola w Chabówce, Przedszkola Summit, Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Rabce-Zdroju, Przedszkola i Punktu Przedszkolnego w Ponicach, SP nr 3 w Rabce-Zdroju, SP nr 2 w  Rabce-Zdroju, SP nr 1 w Rabce-Zdroju i  Przedszkola Babyland w Rabce-Zdroju.
 • Gadafest ? powrót do korzeni
  Muzyczny festiwal po kilku latach przerwy powrócił do Rabki-Zdrój, czyli tytułowych korzeni, jednak z? nowymi konarami: 11 maja Gadafest zagościł w Parku Zdrojowym, gdzie na dzieci i dorosłych czekał szereg wydarzeń, wśród nich: trening ze Street Workout Rabka-Zdrój, warsztaty ?Kolory świata? poprowa-dzone przez Natalię Mrożek (Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju), warsztaty graficzno-malarskie Natalii Klęsk (Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju), czy warsztaty recyklin-gowe, podczas których Kuba Kwidziński uczył, jak zrobić zabawki z niczego.
 • Dudziarski wieczór w Muzeum Orkana
  Już po raz 7. Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju było organizatorem Nocy Muzeów, która odbyła się w zabytkowym kościółku przy ulicy Orkana w piątek 17 maja. W tym roku współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce i z tego też powodu tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Orkana miała góralski charakter.
 • XXXV Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej
  Tegoroczny Konkurs Recytatorskiej im. Antoniny Zachary-Wnękowej został zorganizowany po raz 35, towarzyszył mu więc mały jubileusz. Po powitaniu wszystkich obecnych w sali Teatru Lalek ?Rabcio? w Rabce-Zdroju przez Wojciecha Kusiaka, wicedyre-ktora Muzeum Orkana, osobom, które przez te wszystkie lata szczególnie zasłużyły dla konkursu, wręczono listy gratulacyjne, z podziękowaniami ?za konsekwentną dbałość o zachowanie tradycji i ukazywanie jej niezwykłych wartości poprzez literackie dokonania patronki konkursu?. Z rąk burmistrza Leszka Świdra odebrali je: Zbigniew Kopytek, Ksiądz Prałat Józef Kapcia, Wojciech Kusiak, Dorota Majerczyk, Katarzyna Bobak, Maria Derek, Maria Wawryków, Anna Mlekodaj, Agnieszka i Marek Worwa, Stanisław Skawski, Joanna Lelek, Edward Żarnowski i Józef Skowron.