Start Nr 99 Zmarł doktor Krzysztof Czereyski str. 5
Zmarł doktor Krzysztof Czereyski str. 5

28 grudnia 2019 roku, w wieku 81 lat zmarł Krzysztof Czereyski. Pogrzeb odbył się 30 grudnia na Cmentarzu Komunalnym na Zaborni w Rabce-Zdroju.

Krzysztof Czereyski - lekarz, specjalista chirurgii. Urodził się 12 lutego 1938 roku w Koniecborze na Suwalszczyźnie, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Pracował w szpitalach: Wojewódzkim w Warszawie, Lotniczym w Dęblinie, Milanówku, Pruszkowie oraz w Dziecięcym Ośrodku Chorób Płuc w Rabce. Wieloletni zastępca ordynatora Oddziału Chirurgicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rabce-Zdroju (do 2000 r.), zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZOZ w Rabce w latach 1973?1982. Organizując odział IT w rabczańskim szpitalu, zajmował się także anestezjologią i intensywną terapią. Należał do Stronnictwa Demokratycznego oraz NSZZ ?Solidarność?, poseł na sejm wybrany z listy SD przy poparciu ?Solidarności? w 1989 r.

W 5 numerze "Zeszytów Rabczańskich" z 2017 roku ukazał się Jego artykuł pt. "Pamiętnik z wojny polsko-jaruzelskiej", w którym relacjonuje wspomnienia pisane na gorąco w czasie stanu wojennego, a zwłaszcza akcję pomocy zorganizowanej przez szwajcarską Polonię dla społeczności rabczańskiej.