Start
Kurenda - koronawirus str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 maja 2020 17:39

Ogłoszenie Burmistrza Rabki-Zdroju o możliwości wydłużenia terminu płatności lub obniżeniu czynszów dzierżawnych

W związku z ogłoszonym stanem epidemii korona-wirusa SARS-CoV-2, Burmistrz informuje o możliwości wnioskowania o wydłużenia terminu płatności lub obniżeniu czynszów dla dzierżawców nieruchomości stanowiących własność gminy Rabka-Zdrój.
W celu uzyskania wydłużenia terminu płatności lub obniżenia czynszu konieczne jest złożenie wniosku i dołączenie do niego skanów lub kopii dokumentów potwierdzających spadek przychodów lub stosownego oświadczenia o spadku przychodów pod rygo-rem odpowiedzialności karnej. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , za pośrednictwem Poczty Polskiej lub do urny wystawionej przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2.
Wniosek o udzielenie wsparcia dostępny pod adresem: http://www.gmina.rabka.pl/download/905

 

Kasa Urzędu Miejskiego będzie otwarta dla mieszkańców
Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż od dnia 20 kwietnia 2020 roku wznowiona zostaje możliwość osobistego dokonywania wpłat w kasie Urzędu Miejskiego.
Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00 ? 12:00.

 

Poradnie Specjalistyczne w Szpitalu Miejskim
Prezes Szpitala Miejskiego informuje, iż od 4 maja 2020r. rozpocznie funkcjonowanie Poradnia Specjalistyczna.
Zapraszamy do skorzystania z bezpiecznej konsultacji lekarskiej u naszego specjalisty! Bez konieczności wychodzenia z domu! Lekarz podczas teleporady wystawi w razie potrzeby e-receptę oraz e-zwolnienie.
Zasady przyjęć do Poradni Specjalistycznych:

Zapisy odbywają się wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 14:30.

Poradnia Chirurgii Ogólnej

Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Gabinet Rehabilitacji i Fizjoterapii

Pod numerem telefonu 18 26 85 706

Natomiast:

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia Neurologiczna

Poradnia Laryngologiczna

Poradnia Diabetologiczna

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc

Poradnia Ginekologiczna

Pod numerem telefonu 18 2676146 lub 18 2685 739

 

Miejska Biblioteka Publiczna ponownie otwarta dla czytelników
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Gąsior informuje, że od 11 maja 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna zostaje otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku (oprócz sobót).
Hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe znów będą mogły przyjmować gości!
Od 4 maja można będzie wznowić działalność związaną z zakwaterowaniem turystów. Przedsiębiorcy prowadzący taka działalność będą musieli zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników oraz przyjeżdżających gości.

Dzieci chore na mukowiscydozę potrzebują ochrony przed koronawirusem
W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju opublikował apel z prośbą o wsparcie tutejszego ośrodka. IGiCHP zbiera na środki bezpieczeństwa dla swoich podopiecznych chorych na mukowiscydozę. 
Więcej - tutaj: https://www.facebook.com/donate/217715169546275/10158407943938701

 

Co zrobić z odpadami, które mogły mieć styczność z COVID-19?
Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, odpady wytwarzane przez osoby przebywające na kwarantannie domowej z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 lub chorych na COVID-19, ale przechodzących proces leczenia w domu (objętych jednocześnie kwarantanną), należy umieścić w dodatkowym worku (tj. w dwóch workach) i wyrzucić do śmietnika/altany śmietnikowej, gdzie gromadzone są odpady komunalne. Worek ten należy umieścić w pojemniku na odpady zmieszane.

 

Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!
Województwo Małopolskie rusza z kampanią społeczno-informacyjną ?Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!?. Jej głównym celem jest pokazanie solidarności mieszkańców Małopolski w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach oraz informowanie o różnych formach pomocy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
Informacje w dedykowanym serwisie kampanii: www.malopolska.pl/dobrojestwmalopolscestopkoronawirusowi

 

Przewodniki przedsiębiorcy w czasie epidemii koronawirusa
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała zestawienie ważnych informacji dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.

 

Razem dla turystyki - nowy serwis dla branży turystycznej
Z inicjatywy władz Województwa Małopolskiego został uruchomiony serwis branżowy:
https://razemdlaturystyki.visitmalopolska.pl/
który zapewni łatwy dostęp przedsiębiorcom do informacji na temat dostępnych form wsparcia, aktualnych prognoz i analiz rynku turystycznego, jak również inicjatyw na rzecz odbudowy małopolskiej turystyki.