Start
Kurenda - Informator samorządowy str.11 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 maja 2020 18:00

 • Zmiany funkcjonowania Dziennika Podawczego
  Urząd Miejski w Rabce-Zdroju informuje, że w związku z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu zmienione zostały zasady funkcjonowania Dziennika Podawczego.
 • Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie
  Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.
 • Nowe laptopy dla szkół podstawowych
  Gmina Rabka-Zdrój w ramach projektu ?Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego? współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 pozyskała środki w wysokości 70.000 zł na zakup 35 laptopów do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę.
 • Budynek szatni w remoncie
  Na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II w Rabce-Zdroju rozpoczęły się roboty budowlane związane z wymianą bieżni lekkoatletycznej wokół płyty boiska. Jednocześnie, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, prowadzona jest modernizacja budynku szatniowego służącego sportowcom.
 • Od 14 kwietnia PSZOK ponownie otwarty
  Zarząd Zakładów Komunalnych Spółka z o.o. w Rabce-Zdroju uprzejmie informuje, że z dniem 14 kwietnia 2020 r. zostaje przywrócona możliwość dostarczania przez mieszkańców Gminy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zaryte 141B.
 • Budowa sali gimnastycznej w Chabówce
  W lutym ruszyła budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Chabówce. Wykonawca wykonał już fundamenty, a teraz w górę pną się ściany budynku.
 • Ruszył remont ulicy Nowy Świat
  Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, iż Gmina Rabka-Zdrój w ramach otrzymanego dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 14 kwietnia 2020 r. przystąpił do wykonywania robót drogowych związanych z realizacją zadania pn. ?Przebudowa drogi gminnej 364532K ul. Nowy Świat w Rabce-Zdroju?.
 • Apel o wsparcie finansowe i rzeczowe dla Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju
  Zarząd spółki ?Szpital Miejski w Rabce-Zdroju? sp. z o.o., w imieniu własnym, pracowników szpitala, Burmistrza Rabki-Zdroju Pana Leszka Świdra, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Michała Skowrona wraz ze wszystkimi Radnymi Miejskimi zwraca się do przedsiębiorców, wszelkich instytucji, fundacji, stowarzyszeń, jednostek samorządu terytorialnego, osób prawnych i prywatnych o wsparcie finansowe lub rzeczowe.
  Wpłaty finansowe na rzecz Szpitala można dokonywać na wydzielony rachunek ?darowizny szpital?:
  BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
  26 1130 1150 0012 1289 1820 0002 z dopiskiem ?darowizna szpital?
 • Kolejne ulice do remontu
  Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych W Małopolsce dofinansowanie wyniesie 202,5 mln złotych. Wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie, znalazła się Rabka-Zdrój. Łącznie nasza gmina otrzyma 885 043 zł na przebudowę drogi gminnej ul. Traczykówka oraz remont drogi gminnej Aleja Tysiąclecia.
 • Program ochrony powietrza
  W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wydłużeniu prac nad nowym Programem ochrony powietrza. Zmiana harmonogramu ma służyć m. in. lepszemu kontaktowi z mieszkańcami Małopolski, którzy ze względu na obecną sytuację mogą zgłaszać uwagi do programu tylko za pośrednictwem Internetu.
 • Składanie zadań przeniesione na jesień!
  W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem epidemii, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o kolejnej zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 15 października 2020 roku. Głosowanie zaplanowano na wiosnę 2021 roku.
 • ZUS ponownie otwarty dla klientów
  Od 4 maja 2020 r. przywracamy obsługę klientów w placówkach ZUS. U naszych pracowników będzie można m. in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.