Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 110 Krótko-szybko o listopadzie str.7
Krótko-szybko o listopadzie str.7

 

 • Wszystkich Świętych
  Wskutek rosnącej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, rząd zamknął na okres Wszystkich Świętych cmentarze w całym kraju. Mieszkańcy Rabki-Zdroju dostosowali się do wprowadzonych obostrzeń i zrezygnowali z odwiedzin cmentarzy 1 listopada, modląc się za bliskich zmarłych w domowym zaciszu.
 • Skwer im. prof. Jana Rudnika
  Formalności stało się zadość. Rada Miejska w Rabce-Zdroju, na sesji 28 października, podjęła uchwałę o nadaniu imienia prof. Jana Rudnika skwerowi wraz z pomnikiem ku jego czci, który powstał na działce w Parku Zdrojowym przy ulicy Nowy Świat.
 • Święto Niepodległości w Rabce-Zdroju
  Od mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, odprawionej w intencji Ojczyzny, rozpoczęły się skromne, z uwagi na pandemię, uroczystości święta 11 listopada. W mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe, obecni byli przedstawicieli rabczańskich organizacji i stowarzyszeń, Policji i Straży Pożarnej, harcerze.
 • Turystyczna promocja
  Rabczańskie Stowarzyszenie Turystyczne przygotowało nową stronę promującą gminę Rabka-Zdrój i jej atrakcje. Stowarzyszenie serdecznie zaprasza do współpracy i współtworzenia nowego portalu. Strona www.turabka.pl skierowana jest do turystów chcących odwiedzić Rabkę - Zdrój i umożliwia obiektom turystycznym, noclegowym i gastronomicznym umieszczenie swojej oferty.
 • Mikołajki dla Mukoludków ? spraw by te Święta były radosne i zostań Mikołajem On-line
  Zbliżamy się do wyjątkowego świątecznego czasu. W tym okresie Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą już od 7. lat organizuje akcję pomocy chorym na mukowiscydozę pod hasłem: ?Mikołajki dla Mukoludków?. Niestety ze względu na obostrzenia związane z epidemią korona-wirusa, również to wydarzenie, podobnie jak wcześniejszy Bieg po oddech, będzie miało inną formułę.
 • Chryzantemy od ARiMR dla gminy Rabka-Zdrój
  Gmina Rabka-Zdrój otrzymała nieodpłatnie 50 donic chryzantem od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które zostały pozyskane od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze.
 • Bezpieczne rezerwacje - akcja wspierająca obiekty noclegowe podczas pandemii COVID-19
  Brak rezerwacji na odległe terminy w czasie COVID-19 dotyka właścicieli obiektów noclegowych. Największe obawy gości spowodowane brakiem rezerwacji na odległe terminy są związane ze strachem związanym z możliwością nieodebrania zadatków/ zaliczek jakie stosuje większość obiektów noclegowych. Obiekty noclegowe mogą przyłączyć się do akcji wchodząc na poniższą stronę internetową, w zakładkę ?organizatorzy?. www.bezpiecznerezerwacje.pl/
 • Jubileusz Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju
  30 lat temu, uchwałą nr VIII/64/90 Rady Miejskiej w Rabce z dnia 22 listopada 1990 roku powstała Straż Miejska w Rabce-Zdroju. Była jedną z pierwszych tego typu formacji w Polsce.
 • "Mikołaj w akcji - zbieramy dla Janka?
  Akcja charytatywna organizowana przez Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym przy wsparciu medialnym Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbędzie się w internecie.
 • Mikołaj Śmieszek zwycięzcą 9. edycji TOP Model
  W imieniu mieszkańców Rabki-Zdroju oraz swoim własnym składam Panu serdeczne gratulacje wygranej w programie TOP Model.
  Leszek Świder
  Burmistrz Rabki-Zdroju
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera rabczański szpital
  Szpital Miejski w Rabce-Zdroju otrzymał nowoczesne łóżka zakupione i przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na potrzeby Oddziału Wewnętrznego.
 • W ostatnim meczu w 2020 roku Wierchy zremisowały Glinikiem Gorlice 0:0. Na półmentku rozgrywek nasz zespół zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 pkt. zdobytych w 14. meczach. Wierchy odniosły 9 zwycięstw, zremisowało 4 razy i poniosły jedną porażkę.
  Stosunek bramek 25:11.