Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 127 Krótko-szybko o kwietniu str.2
Krótko-szybko o kwietniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 maja 2022 12:55
 • W kościele pw. św. Teresy odprawiona została Droga Krzyżowa w góralskiej oprawie. Była to pierwsza taka Droga Krzyżowa, ale jej organi-zatorzy chcą, żeby stała się ona coroczną tradycją. Retransmisja kanale YouTube parafii - https://www.youtube.com/watch?v=vxBRxv79eFU

 • 2 kwietnia 2022 roku minęła 17 rocznica śmierci św.Jana Pawła II. Z tej okazji mieszkańcy Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości spotkali się wieczorem 2 kwietnia w szałasie Związku Podhalan na placu targowym, żeby wspólnie wspomnieć Papieża-Polaka i pomodlić się w Jego intencji.

 • Za nami IX sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Obrady rozpoczął przewodniczący Norbert Sienkowiec. W pierwszej części debatowano na temat sytuacji uchodźców z Ukrainy na terenie gminy Rabka-Zdrój. W dalszej części sesji Przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady w roku 2021, po czym dyskutowano nad projektami CyberInfo i InnHub oraz podjęto stanowisko w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenną Ukrainę.

 • Zgodnie z coroczną tradycją mieszkańcy Rabki-Zdroju wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która w piątkowy, deszczowy wieczór została odprawiona na ulicach miasta. Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w kościele św. Marii Magdaleny.

 • Rabczanie nie zapomnieli o rocznicach Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Kameralne uroczystości, zorganizowane przez lokalne Gniazdo Integracji Lokalnej, rozpoczęły się mszą św. w intencji ofiar obu tragedii, odprawioną w kościele św. Marii Magdaleny, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji i władz.

 • Weronika Biela-Nowaczyk i Michał Nowaczyk to małżeństwo, które wspólnie odnosi sportowe sukcesy. Niedawno wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Było to dla nich niesamowite doświadczenie i tymi przeżyciami podzielili się z ucznia-mi SP1 w Rabce – Zdroju.

 • Po rabczańskim Parku Zdrojowym unosi się już charakterystyczny, przyjemny zapach solanki. To znak, że po zimowej przerwie otwarta została jedna z największych atrakcji naszego miasta – Tężnia Solankowa.

 • Jedna z rabczańskich atrakcji - Rodzinny Park Rozrywki RABKOLAND - już działa. Obiekt otwarł się na długi weekend majowy i zaprasza codziennie do skorzystania ze swoich atrakcji.

 • W Wielką Sobotę, w zabytkowym kościółku w Rabce-Zdroju – Muzeum Orkana – odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów. W tym roku, ze względu na chłodną i deszczową pogodę, uroczystość przeniesiono do świątyni.

 • W ramach akcji „Sprzątanie Gminy Rabka-Zdrój'' i z okazji „Światowego Dnia Ziemi" Przedszkolaki z Oddz. Przedszkolnego Szk.P. nr 4 im J. Kochanowskiego, pod opieką nauczycielki Renaty Możdżeń - Starowicz, opiekunki pani Anny Bierowiec, wraz z rodzicami, zorganizowały wyjście do dawnej stacji PKP w Zarytem i posprzątały ten teren, zbierając 10 worków śmieci.

 • Górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan rozpoczęli swoje tradycyjne spotkanie wielkanocne od udziału w uroczystej mszy w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, którą odprawił dla nich kapelan oddziału ks. dr Paweł Duźniak.