Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 127 Kurenda - pomagamy uchodźcom str.7
Kurenda - pomagamy uchodźcom str.7 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 maja 2022 13:12
 • FRRR uruchomiła punkt pomocy obywatelom Ukrainy
  Punkt znajduje w nowo utworzonym Centrum integracji i pomocy dla obywateli Ukrainy, znajdującym się w budynku obok basenu miejskiego przy ulicy Do Pociesznej Wody.
  Pomoc jest udzielana przez pracownicę FRRR, Panią Julię Kulaj, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:00.

 • Burmistrz Rabki-Zdroju informuje , iż zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa – każdemu podmiotowi w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, która zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy może być przyznane świadczenie pieniężne .Informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod nr telefonów 18 26 80 482 lub 18 26 79868

 • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełno-sprawnych uruchomił program „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnościami”. Na realizację tego programu Fundusz przeznaczył 130 mln złotych. Więcej na stronie pfron.org.pl.

 • Od 23 lutego 2022 r. można składać elektronicznie wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ (SW-U) na dziecko, które jest obywatelem Ukrainy i przybyło z Ukrainy do Polski w związku z działaniami wojennymi . Świadczenie 500+ przysługuje uchodźcom z Ukrainy tylko w czasie, kiedy przebywają w Polsce. Informacje telefoniczne o wsparciu finansowym 500+ uzyskać można poprzez infolinię w języku ukraińskim w dni robocze – od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem 22-444-02-55. lub na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • 7 maja w Oak Ridge, mieście w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających obecnie w Rabce-Zdroju. Przypomnijmy, iż po wybuchu wojny, do Rabki-Zdroju przybyło ok. 1,6 tysiąca uchodźców z Ukrainy, z czego połowa to dzieci. To właśnie z myślą o nich organizowany jest koncert w USA.

 • Uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy mieszkają w naszym mieście, sprzątali ulice Rabki-Zdroju. Podobne inicjatywy odbywają się w całej Polsce, w ramach Światowego Dnia Ziemi, i są formą podziękowania ze strony obcokrajowców za gościnę i udzieloną im pomoc w tych trudnych chwilach.

 • Przy Centrum Integracji i Pomocy dla obywateli Ukrainy przy ulicy Do Pociesznej Wody odbyła się impreza dla dzieci z Ukrainy przebywających w Rabce-Zdroju. Dziecięcy festyn miał wiele atrakcji - były gry i zabawy oraz liczne prezenty.

 • Już w niedzielę, 15 maja, w godzinach, 11:00-17:00, dla rodzin z Ukrainy czeka moc słodyczy, gier, zabaw oraz interaktywnych aplikacji. Myśląc z troską o najmłodszych, przybywających do nas z Ukrainy i chcąc im zapewnić chwile wytchnienia i dziecięcej radości, marka Wawel we współpracy z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka, pojawi się w Rabce-Zdroju. Przy Centrum Integracji i Pomocy dla Obywateli Ukrainy (budynek obok basenu miejskiego), ul. Do Pociesznej Wody w Rabce-Zdroju, na dzieci czeka pierwsza tego typu interaktywna ciężarówka, która dostarczy świetną zabawę i oczywiście słodycze dla każdego!