Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 127 Pamiętnik kulturalny str.13
Pamiętnik kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 maja 2022 13:34
 • W rabczańskim Amfiteatrze została otwarta wystawa plenerowa pt. „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej”. Wystawa została przygotowana przez IPN oddział w Rzeszowie.

 • Niedziela Palmowa w parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju miała regionalną oprawę, o którą zadbali członkowie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan. Doroczny Konkurs Palm organizowany przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju pod patronatem Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera i Burmistrza Rabki Zdroju Leszka Świdra odbył się po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią covid-19. Jednak także w tym roku został zorganizowany w formie zdalnej.

 • Gaździny z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce zostały wyróżnione po raz kolejny. Tym razem zaszczytne wyróżnienie przyniósł im udział w konkursie „Małopolska słodko smakuje na Wielkanoc”. Jury konkursu, który organizował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie, doceniło przygotowane przez rdzawiańskie gospody-nie za ciasto pod nazwą Mazurek z koglem moglem.

 • "Sakralia dawnej rabczańskiej świątyni”
  Wystawa ukazuje bezcenne zbiory sakraliów z kolekcji Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce -Zdroju. Obecnie przechowywane w magazynach przedmioty stanowiły niegdysiejsze wyposażenie rabczańskiego drewnianego kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, w różnych okresach historycznych.

 • Od marca na Dworcu Kolejowym w Rabce-Zdroju odbywają się comiesięczne spotkania z cyklu POCIĄG DO KSIĄŻKI. Organizatorami są Fundacja Kinematograf i Miejska Biblioteka Publiczna. Rozmowy prowadzą Anna Czapnik-Wójcik i Łukasz Łęcki. Spotkania mają charakter klubu dyskusyjnego. Tematem każdej dyskusji jest wybrana książka.

 • Stowarzyszenie Przyjaciół „Rabcia” zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Romans z balladą", inspirowany zbiorem "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Konkurs poprzedzać będą spotkania warsztatowe.
  Kontakt: 698 621 025; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Zapraszamy do udziału w EKO-majówce, pikniku kulturowo-ekologicznym, który odbędzie się 15 maja w rabczańskim amfiteatrze w godz. 14.00-18.00. Co ciekawego w tej edycji?
  GRA TERENOWA w wykonaniu błyskotliwego zespołu Gry Terenowe Nowy Targ
  BEZPŁATNE WYMIANY ubrań i sadzonek
  KONKURSY Z NAGRODAMI
  WYSTĘPY - Teatr Kultureska z Krakowa oraz Studio Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej
  konkurs na EKO-MIEJSCE 2022
  TARGI EKOLOGICZNE
  DEGUSTACJE na biodegradowalnych naczyniach
  WYSTĄPIENIA EXPERTÓW dotyczących wpływu zanieczyszczeń na człowieka, życia w duchu Zero Waste, alternatywnych źródeł energii
  ZAJĘCIA DLA DZIECI
  ZBIÓRKA PROBLEMTYCZNYCH ŚMIECI (zużyte baterie,elektrośmieci, przeterminowane leki)
  ZBIÓRKA NAKRĘTEK
  Całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internecie - fb/stowarzyszenie.lokomotywa.