Start
Krótko-szybko o lipcu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 sierpnia 2022 18:09
  • Aby promować Rabkę-Zdrój i umilić pasażerom czas oczekiwania na odjazd autobusu – siedem rabczańskich przystanków przy ulicach Jana Pawła II (dworzec BUS), Orkana, Podhalańskiej, Zakopiańskiej i na placu Św. Mikołaja zostało oklejonych fototapetami.

  • 3 lipca w rabczańskim amfiteatrze odbył się piknik "Gramy dla PSONI". Było to spotkanie integrujące ludzi dobrej woli podczas akcji charytatywnej na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Rabce-Zdroju.

  • 9 lipca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju odbył się III Festyn Góralski zorganizowany przez członków chóru Szafrany ze Słonego, Jakuba Rusieckiego i dyrekcję szkoły. Celem imprezy była integracja społeczności tej dzielnicy miasta, wspólna zabawa oraz prezentacja dotychczasowego dorobku chóru i młodych muzykantów.

  • Rabka-Zdrój stawia na muzykę, która w wakacyjne weekendy rozbrzmiewa w wielu miejscach miasta. W Parku Zdrojowym gra Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem druha kapelmistrza Jacka Klinowskiego.

  • Dobiegła końca tegoroczna edycja wakacyjnych warsztatów tanecznych „Roztańczone lato 2022”, które prowadziła w rabczańskim amfiteatrze Aneta Tucznio-Worwa ze Studia Tańca SoBeat.

  • Maturzyści I LO im. E. Romera osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas tegorocznej matury, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Średnia 90. maturzystów z przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym (j.polski, j.angielski, j.nie-miecki, matematyka) wyniosła 70%, a najlepsze wyniki uzyskano z j. ang. 85% i matematyki - 72%.

  • Przez dwa dni w naszym uzdrowisku gościła ekipa telewizji TVN Meteo, nadając prognozę pogody z naszego miasta, prezentując przy okazji jego walory i atrakcje. Wywiady można obejrzeć pod linkiem:https://tvn24.pl/tvnmeteo/najnowsze/rabka-zdroj-miasto-dzieci-swiata-5795465?fbclid=IwAR0R2IlEisVSS2aJ_OyR3j_Om8vo0Qoekf1oWhwJhEF_juNyHP4a6tigf3Y

  • W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju wystąpił aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik. Uznany i popularny artysta przyciągnął do biblioteki tłumy fanów, którym to zaprezentował swój program słowno-muzyczny pod tytułem "Romantyzm po polsku".

  • Z okazji odpustu w parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, w Muzeum im. Wł. Orkana odbył się tradycyjny jarmark. Co roku biorą w nim udział twórcy ludowi i rękodzielnicy od Nowego Sącza po Żywiec, którzy prezentują tu i sprzedają zainteresowanym swoje wyroby.

  • Z Rabki-Zdroju na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę 24 lipca rano 41. Piesza Pielgrzymka Góralska. Około 200 pielgrzymów wyruszyło z Grupą Rabczańską do Częstochowy.