Start
Kurenda - informator samorządowy str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 sierpnia 2022 18:19
  • Rabka-Zdrój, wspólnie z gminą Krynica-Zdrój, bierze udział w pilotażowym projekcie wdrożenia geotermii niskotemperaturowej w uzdrowiskach. Celem programu „Polska Geotermia Plus” jest rozpoznanie warunków termicznych i wykorzystanie energii cieplnej z ziemi m.in. do ogrzewania budynków użyteczności publicznej.

  • Burmistrz Rabki–Zdroju zawiadamia, że w dniu 29 czerwca została podjęta uchwała dotycząca odbioru odpadów zielonych ogrodowych. Na podstawie przedmiotowej uchwały od 1 sierpnia 2022 r. odpady zielone ogrodowe, odbierane będą od właścicieli nieruchomości w ilości 4 worki na nieruchomość/na miesiąc, w przypadku nieruchomości wielomieszkaniowych – 1 worek na mieszkanie/na miesiąc.

  • Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, iż : podstawowym miejscem obsługi klientów Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju jest wyznaczona strefa obsługi klienta (BOK) (dostępna dla wszystkich mieszkańców na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju w godzinach jego urzędowania).

  • Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła rezolucję dotyczącą zmiany Uchwały Nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. ws. wprowadzenia ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Radni zaapelowali do władz małopolski o przesunięcie o rok, do końca 2023 roku, terminu obowiązkowej wymiany pieców bezklasowych.

  • Ogłoszony został przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla wielorodzinnego budynku mieszkalnego, który powstanie na Zaborni w Rabce-Zdroju. Powstanie w nim 54 mieszkań dla młodych ludzi, których nie stać na zakup mieszkania i otrzymanie kredytu:

  • Zakończyła się realizacja inwestycji drogowych w Rabce-Zdroju, bardzo ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży, a także turystów i kuracjuszy wypoczywających w uzdrowisku.

  • Ruszyła przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

  • Postępują prace na budowie wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizuje je firma Profes ze Skawy.

  • Burmistrz Rabki-Zdroju zaprezentował na swoim profilu na Facebooku koncepcję budynku kontenerowego i mieszkań modułowych dla seniorów, które mają powstać na miejskiej działce w Chabówce.

  • W stale rozwijanym programie „Czyste Powietrze” zostanie zastosowane nowe rozwiązanie finansowe, które będzie bardzo korzystne dla nowych beneficjentów. Właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się dotację na wymianę starego pieca oraz ocieplenie domu otrzymają prefinansowanie, czyli wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Szczegóły: www.wfos.krakow.pl/