Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 135 Krótko-Szybko o grudniu str.3
Krótko-Szybko o grudniu str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 stycznia 2023 15:13
 • Na ulicach Rabki-Zdroju zagościła świąteczna atmosfera. Na drzewach i na terenach publicznych, pojawiły się świąteczne iluminacje. Kolorowe świecące ozdoby można spotkać wzdłuż deptaku, obok Pomnika Papieskiego i przy "nerce" w Parku Zdrojowym, na rondzie koło Placu Św. Mikołaja i na deptaku. Rabczańskie sklepy i prywatne posesje również przy-brały "świąteczne szaty".

 • Szpital Miejski w Rabce-Zdroju otrzymał Certyfikat Akredytacyjny od Ministerstwa Zdrowia. Potwierdza on spełnienie przez rabczańską placówkę standardów leczenia szpitalnego. Dokument w tej sprawie podpisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska.

 • Na zlecenie Szpitala Miejskiego ruszyła budowa nowej drogi dojazdowej do lecznicy od ulicy Poniatowskiego. Budowa łącznika z ul. Poniatowskiego to formalnie pierwszy etap przebudowy i rozbudowy szpitala i będzie to droga techniczna dla pojazdów budowy.

 • Zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chcące zostać wolontariu-szami mogą zgłosić się poprzez:
  - rejestracja online na stronie: iwolontariusz.wosp.org.pl
  - kontakt e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  - kontakt telefoniczny 881 449 758 Karolina Bagadzińska (szef sztabu WOŚP)

 • 4 grudnia odbyła się uroczystość ubrania miejskiej choinki, która stanęła na scenie amfiteatru. W wydarzeniu tym wziął udział św. Mikołaj, który wspólnie z bur-mistrzem Leszkiem Świdrem i przewodniczącym Rady Piotrem Żółtkiem rozdawali wszystkim słodycze i uśmiechy.

 • W restauracji "Siwy Dym", po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się doroczne spotkanie mikołajkowo – świąteczne dla osób niepełno-sprawnych i ich rodzin, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełno-sprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju.
  Podczas tego spotkania władze miasta wręczyły statuetkę Osobowość Rabki-Zdroju Elżbiecie Gryz, współzałożycielce koła PSONI, społecznie od 1998 roku pracującej w zarządzie koła, koordynując prace związane z remontem budynku PSONI.

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju jak co roku nie zapomniał o swoich małych podopiecznych i 6 grudnia w siedzibie OPS rozdawane były paczki mikołajowe dla dzieci z rodzin z terenu Gminy Rabka-Zdrój znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 • W stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, zorganizowane przez burmistrza Leszka Świdra oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

 • Na Rynku w Krakowie rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe. Na kramach można kupić świąteczne przysmaki i ozdoby. Na popularnej wśród krakowian i turystów imprezie promuje się również Rabka-Zdrój, zachęcając gości do odwiedzin naszego miasta.

 • 19 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w willi "Tereska" odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Przybyłych powitała siostra Irmina - Barbara Landowska.

 • Jak co roku zuchy i harcerze z 1. Podhalańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Danuty Siedzikówny "Inki" wraz z drużynową phm. Renatą Możdżeń-Starowicz udali się na Głodówkę na południowy stok Cyrhli aby odpalić lampion ogniem, który z Betlejem, przez Austrię i Słowację dotarł do Polski.