Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 135 Sport i turystyka str.4
Sport i turystyka str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 stycznia 2023 15:23
  • Rabczańska paraolimpijka, Katarzyna Rogowiec, została uhonorowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent wręczał odznaczenia z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

  • Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Centrum Kultury, Sportu i Promocji byli organizatorami zawodów sportowych pn. "Mali mistrzowie" dla dzieci z klas I-III. Zostały one rozegrane na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

  • 7 grudnia w Parku Zdrojowym odbył się Rabczański Bieg Mikołajkowy. W biegu wystartowała młodzież z rabczańskich szkół i szkół sanatoryjnych, strażacy, radni i mieszkańcy miasta. W kategorii nordic walking wzięli udział również seniorzy z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  • Od października w PTTK Oddział Rabka-Zdrój nastąpiła zmiana Zarządu. "Wszyscy jesteśmy miłośnikami turystyki górskiej, dlatego też chcemy kontynuować pracę poprzedników, mając na względzie główne cele Stowarzyszenia, czyli organizację zlotów, rajdów oraz wspólnych wyjść na szlaki a także dbałość o ich wygląd i przebieg" - piszą przedstawiciele PTTK Oddział Rabka-Zdrój.

  • Rabka-Zdrój po raz dziesiąty gościła uczestników zawodów biegowych Perły Małopolski, których kolejne edycje odbywają się w parkach narodowych naszego województwa. Jak co roku, do uzdrowiska przybyła rzesza amatorów biegów górskich i terenowych, by rywalizować w malowniczych, zimowych sceneriach Parku Zdrojowego, Rabki-Zdroju i Gorców. Pełne wyniki na stronie : https://protimer.pl/bio/1026/perly-malopolski-2022-rabka-zdroj/results/1062

  • Lodowisko przy ulicy Jana Pawła II z dobrze utrzymaną taflą i wypożyczalnią łyżew już zaprasza. To znakomite miejsce na spędzenie czasu w gronie znajomych i rodziny. Ślizgawka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 19.30 i w sobotę i niedzielę w godz. 10:00 - 19:30. Bilet wstępu na lodowisko (cały dzień) wynosi 20 zł, a wypożyczenie łyżew kosztuje 8 zł. Serdecznie zapraszamy!