Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 135 Pamiętnik kulturalny str.15
Pamiętnik kulturalny str.15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 stycznia 2023 15:39
  • W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XVIII edycji konkursu literackiego "List do św. Mikołaja". Na tegoroczny konkurs wpłynęło 179 listów dzieci ze szkół, przedszkoli z gminy Rabka -Zdrój i wielu zakątków Polski. Prace w 5 kategoriach oceniało Jury w składzie: Elżbieta Kowalczyk i Katarzyna Wójciak - obie panie to nauczycielki polonistki.

  • 10 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór w Zakopanem miała miejsce promocja albumu "Zakopiańskie malarstwo na szkle. Jan Fudala". Autorką tekstu do albumu jest dr Katarzyna Ceklarz, autorem zdjęć Paweł Murzyn. Koncepcję albumu i opracowanie przygotowała dr Małgorzata Wnuk. W albumie znalazły się zdjęcia obrazów ze zbiorów prywatnych oraz zdjęcia archiwalne m.in. ze zbiorów Piotra Kuczaja.

  • W Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbyła się premiera spektaklu pn."W międzyczasie" autorstwa Freda Apke, w którym dzieci, wyłonione w drodze castingu, zagrały razem z profesjonalnym zespołem.

  • Burmistrz Leszek Świder wspólnie z organizatorkami dokonał oficjalnego otwarcia Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła na Placu Św. Mikołaja w Rabce-Zdroju. - Cieszymy się, że ten kiermasz zgromadził tak dużą liczbę zainteresowanych – mówił włodarz miasta, dziękując po kolei osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia.

  • 6 grudnia 2022 roku rozstrzygnięto kolejną edycję Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rabce-Zdroju. Do konkursu zgłoszono 90 fotografii wykonanych przez 43 uczniów. Jury konkursu - Joanna Luberda, Sylwia Mirek i Tomasz Turchan wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

  • Po siedmioletniej działalności kino "Śnieżka" w Rabce-Zdroju doczekało się 500-tysięcznego widza. Został nim 20-letni mieszkaniec Raby Wyżnej Jakub Styrenczak, który z kolegami wybrał się w czwartek 29 grudnia 2022r. do "Śnieżki" na film pt. Avatar: Istota wody.

  • Uwadze czytelników polecamy tekst dostępny na stronie Historia Rabki -
    https://historiarabki.blogspot.com/2022/12/wspomnienia-i-refleksje.html.

  • Muzyk Kuba "Bobass" Wilk z Rabki-Zdroju jest współautorem piosenki "Bądź Szczęśliwy", którą wokalistka Daria Adamczewska wykonała na "Międzynarodowym Festiwalu Szlakiem Bardów" i za którą otrzymała nagrodę Grand Prix.