Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 137 Krótko-szybko o lutym str.3
Krótko-szybko o lutym str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2023 18:18
  • Burmistrz, radni i strażacy z gminy Rabka-Zdrój pożegnali Adama Radonia, wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego, który odszedł na emeryturę.

  • Burmistrz Leszek Świder i administratorzy z grupy Rabka Moje Miasto, którzy byli organizatorami konkursu na najładniejszego bałwana, odwiedzili rabczańskie przedszkola, żeby wręczyć upominki, dyplomy i marchewki zwycięzcom i uczestnikom konkursu.

  • W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), na zakończenie okresu Bożego Narodzenia i kolędowania, w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbyło się XII Rabczańskie Kolędowanie „Hej kolęda, kolę-da...”.

  • 6 lutego w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie dla seniorów zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Tematem zajęć było: „Jak skutecznie bronić się przed oszustwami i jak korzystać z praw konsumenckich”.

  • Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że we współpracy z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka został uruchomiony rachunek bankowy o numerze 12 8815 0002 2001 0025 3943 0010 w Banku Spółdzielczym w Rabie Wyżnej. Konto bankowe prowadzone jest w walucie polskiej. Można przelewać dobrowolne wpłaty z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Rdzawki, którym pod naporem śniegu w dniu 05 lutego 2023 r. - zawalił się dach budynku mieszkalnego. W tytule wpłaty należy wpisywać: Pomoc poszkodowanym T. i R. Mierzwa.

  • Trwa remont willi "Anioł", która przed laty ucierpiał w pożarze. Na zlecenie miasta willa odzyska dawny blask.

  • Podczas XVI sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, której gościem był burmistrz Leszek Świder podjęto uchwałę, na wniosek Kapituły, o przyznaniu tytułu „Zasłużony dla Rabczańskiej Młodzieży”. Spośród trójki kandydatów Młodzieżowa Rada Miejska zdecydowała przyznać ją Krystynie Kachel, aktorce i kierownik artystycznej Teatru Lalek „Rabcio”.

  • Burmistrz Leszek Świder przekazał na ręce komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju komisarza Marcina Grzymka pięćset elementów odblaskowych.