Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 137 Sport i turystyka str.4
Sport i turystyka str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2023 18:19
  • Burmistrz Leszek Świder wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zwycięzcom w XXXVIII Mistrzostwach Podhala w Szachach, które zorganizowało Centrum Kultury, Sportu i Promocji. Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr 1 o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach walczyło 160 szachistów. Zwycięzcą w głównej kategorii i Mistrzem Podhala został Mieszko Miś z Czarnej, II miejsce zajął Dariusz Dziewoński z Myślenic, a III miejsce – Bartłomiej Kucharski z Dębicy.

  • W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się ogłoszenie wyników Programu Sportowa Polska 2022 oraz Programu modernizacji kompleksów sportowych “Moje Boisko - ORLIK 2012”. Symboliczne czeki na dotacje, z rąk wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego, odebrali samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, w tym Rabki-Zdroju burmistrz Leszek Świder. Rabka-Zdrój otrzymała dotację w wysokości 530 tysięcy 300 zł.

  • Rywalizacja klubowa w snowboardzie alpejskim w sezonie 2022/23 dobiegła półmetka. Zawodnicy sekcji snowboardu MKS Rabka-Zdrój walczyli w 4 edycjach Pucharu Polski, zajmując czołowe miejsca w kategoriach młodzika i młodzieżowca.

  • Choć oficjalne otwarcie X Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu odbyło się we wtorek, to już w poniedziałek jej uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów do teatru „Rabcio” na pierwsze powitanie i zapoznanie z Rabką-Zdrojem. Do uzdrowiska na tegoroczną Senioriadę przyjechało ponad 500 osób z 24 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski, Austrii i Ukrainy.