Ze sportu str. 4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 maja 2023 14:25
 • Po udanych startach w Pucharze Polski i Finałach Mistrzostw Polski, w dniach 20-23 marca Michał Kossek wziął udział w FIS Masters Ski World Championships - Mistrzostwach Świata FIS w narciarstwie alpejskim w kategorii Masters, które odbywały się w austriackim ośrodku narciarskim Hochkar.

 • 1 kwietnia za sprawą miejscowej drużyny Didi Gol, w Rabce Zdroju gościły krakowskie "Pasy". Drużyna Cracovii do uzdrowiska przyjechała na drugi mecz ligowy rundy wiosennej w ramach mało-polskiej ligi Junior Młodszy.

 • W niedzielę na stadionie KS Wierchy Rabka-Zdrój w turnieju zorganizowanym przez trenera Mateusza Rozmusa wzięło udział 26 zespołów z całego Podhala. Gościliśmy takie drużyny jak: Młoda Orawa Jabłonka, Tokarnia, Młody Jordan, Orkan Niedźwiedź, Orkan Szczyrzyc, Huragan Waksmund, Zawrat Bukowina Tatrzańska, Didi Gol Rabka-Zdrój, Gorce Rdzawka, NKP Podhale Nowy Targ, Wisła Czarny Dunajec, KS Zakopane oraz Football Family Zakopane.

 • W Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim w Szczawnicy, w  których wzięło udział ponad 2 tys. biegaczy, w kat. U20 Piotr Szal zajął czwarte miejsce. W U18 Anna Jajecznica ukończyła bieg na 5. pozycji, a debiutujący w tej imprezie Aleksandra Jakubek i Szymon Szeliga solidarnie przybiegli na 10. pozycji. Jedyna nasza seniorka Kamila Perucka w biegu na dystansie 44,1 km dobiegła na 8 pozycji.

 • Można już korzystać z kortów tenisowych w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Obiekt sportowy został przygotowany do letniego sezonu i zainteresowani skorzy-staniem z niego mogą kontaktować się z panem Rafałem, który jest ich gospodarzem, pod numerem telefonu 693 462 049.

 • IV liga Małopolska (wschód) - Wyniki KS Wierchy Rabka-Zdrój:
  18 mar Dalin Myślenice 1:0 :Wierchy
  26 mar Wierchy 3:2 Termalica Bruk-Bet II Nieciecza
  01 kwi Wolania Wola Rzędzińska 1:0 Wierchy
  06 kwi Wierchy 2:3 Poprad Muszyna
  16 kwi Lubań Maniowy 2:0 Wierchy
  23 kwi Wierchy 1:1 Beskid Andrychów
  29 kwi Glinik Gorlice 3:0 Wierchy
  03 maja Słomniczanka Słomniki 0:3 Wierchy (walkower)
  06 maja Wierchy 3:1 Barciczanka Barcice
  Po 36 meczach KS Wierchy zajmują 9 pozycję w tabeli, zdobywając 38 pkt. i tracąc do prowadzących w tabeli Wiślan Jaśkowice 28 pkt.
  Wierchy zwyciężyły w 11 meczach, 5 zremisowały i poniosły 10 porażek.
  Stosunek bramek: 52:46