Start Rocznik 2023 (nr 135-146) Nr 140 Krótko - szybko o maju stre.3
Krótko - szybko o maju stre.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 czerwca 2023 13:39
  • PTTK Oddział Rabka-Zdrój wziął udział w sprzątaniu szlaków w ramach akcji „Wiosenne sprzątanie Gminy Rabka-Zdrój”. Członkowie PTTK spotkali się Pod Grzybkiem w parku i wyruszyli niebieskim szlakiem w kierunku wieży widokowej na Polczakówce.

  • W rabczańskim amfiteatrze odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych pn. "Dziecko dziękuje sercem", ofiarowanych przez dzieci pani dr Innie Kovalenko. To laurki, obrazki przekazane, jako podziękowania rabczańskiej pani doktor przez małych pacjentów.

  • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Rabce-Zdroju miały wyjątkowy przebieg, a to za sprawą Stowarzyszenia GIL, które przygotowało w Ogrodzie Różańcowym uroczystość odsłonięcia tablic poświęconych pamięci Rabczańskiego Ośrodka Legionowego, Polskiej Drużynie Strzeleckiej w Rabce oraz historii polskiej drogi do wolności – od 1914 roku do czasów współczesnych i pełnej wolności oraz suwerenności.

  • "Bogu na chwałę - ludziom na pożytek". 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i z tej okazji Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder złożył życzenia wszystkim Strażakom. Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim Strażakom z OSP i PSP w naszej gminie pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

  • Pod przewodnictwem historyczki Barbary Słuszkiewicz odbył się kolejny spacer historyczny zorganizowana przez Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar, a zatytułowany "Szlakiem Józefa Zubrzyckiego i jego rodziny".

  • W dniach 5-7 maja 2023 roku w Rabce-Zdroju odbył się Harcerski Kurs Pierwszej Pomocy HSR Moduł II. Udział w kursie wzięło 20 harcerzy i instruktorów Hufca Podhalańskiego.

  • Józef Luberda z Rabki-Zdroju został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski, podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, która odbyła się w Nowohuckim Centrum Kultury.

  • 22 maja wystartował Rabczański Festiwal Młodzieżowy. To już trzecia edycja tego wydarzenia.