Start Rocznik 2023 (nr 135-146) nr 145 Krótko-szybko o październiku str.3
Krótko-szybko o październiku str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 listopada 2023 08:12
 • Na widowni kina Śnieżka wymienione zostały siedziska. Stare, pobrudzone, czasami wydarte, zastąpiły zupełnie nowe.

 • Od 1 października Pracowania Młodzieżowa w Rabce-Zdroju działa w budynku „Kefirka” przy ul. Jana Pawła II, obok I L O im. E. Romera. Wolontariusze z międzynarodowego zespołu stowarzyszenia Europe4Youth wyremontowali budynek i przygotowali go pod pracownię i centrum integracji.

 • 5 Rabczańska Drużyna Harcerzy "Gorczanie" zdobyła miano najlepszej drużyny w województwie Małopolskim.

 • 30 września Szkoła dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących świętowała szczególne rocznice: 150 rocznicę urodzin i 100 rocznicę beatyfikacji patronki Szkoły św. Tereski oraz 45 rocznicę powstania parafii pod wezwaniem św. Teresy.

 • Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz 18. zainaugurował swoją działalność. Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2023/2024 odbyła się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju. Rok akademicki oficjalnie otworzyła prezes Elżbieta Szarawara, seniorzy odśpiewali hymn akademicki Gaudeamus Igitur, a wykład inauguracyjny o życiu i twórczości Stanisława Witkiewicza wygłosiła dr hab. Anna Mlekodaj.

 • Do Oddziału Terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju trafiło czternaście łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

 • Z okazji 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego UM w Rabce-Zdroju i Urząd Stanu Cywilnego zaprosili 55 par z terenu gminy Rabka-Zdrój na okolicznościową uroczystość.

 • W Zespole Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość 50-lecia otwarcia szkoły i nadania jej imienia Powstańców Śląskich.

 • W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Leszek Świder , dyrektor szkoły Joanna Kudela oraz rodzice pierwszoklasistów.

 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Leszek Świder przyznał nagrody dla nauczycieli oraz dyrektorów z placówek dla których gmina Rabka-Zdrój jest organem prowadzącym. W sali obrad UM burmistrz oraz wiceburmistrz Małgorzata Gromala złożyli życzenia, gratulacje i podziękowania. Włodarz gminy zapewnił, że samorząd nie traci z pola widzenia szkół i ich potrzeb.

 • Dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Madagaskar", w ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody swoich rodziców", odbyły się już dwa spotkania: z Mateuszem Zającem w Państwowej Straży Pożarnej oraz z Kacprem Bierowcem, leśniczym z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Z kolei w październiku odwiedziły Salon i Serwis Rowerowy Kross przy ulicy Sądeckiej 25.

 • W kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odprawiona została uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia konsekracji świątyni. Przewodniczył jej ks. proboszcz Piotr Iwanek w asyście dwóch księży.