Start Rocznik 2023 (nr 135-146) nr 145 Pamiętnik kulturalny str.15
Pamiętnik kulturalny str.15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 listopada 2023 08:41
  • W Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu w dniach 7-8.10.2023r. odbył się konkurs XXXV Przeziyracki Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich.
    Komisja konkursowa w składzie : Bartłomiej Kudasik – etnolog, Czesława Sobczyk – regionalista, Anna Jakubiec – regionalista i Stanisław Trebunia-Tutka – regionalista, po przesłuchaniu ok. 360 uczestników w 8 kategoriach, reprezentantów 34 zespołów regionalnych z całego Podhala przyznała nagrody i wyróżnienia, w tym w popisie GRUPY ŚPIEWACZE, w kategorii III (wiek 13-16 lat) Grupa śpiewacza z zespołu regionalnego „Majeranki” z Chabówki w składzie: Kasia Pranica, Ola Wnękowicz, Ola Bogdał, Daria Miśkowiec, Karolina Cieślik i Małgosia Żmuda  otrzymały wyróżnienie.

  • Serdeczne gratulujemy!

  • 14 października w Teatrze Lalek „Rabcio” przeboje z Kabaretu Starszych Panów zaśpiewał Artur Gotz. Towarzyszył mu zespół: Jacek Pietrzak - instrumenty klawiszowe, Kacper Kaźmierski - perkusja.

  • W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki rabczanina Artura Ilgnera pt. "Szlifierz krzywych luster". Autor zadedykował swoją książkę Rabce, w której spędził życie i której wiele - jak sam mówił - zawdzięcza. Opisał miasto z lat swojej młodości.

  • Kaśka Sochacka, popularna wokalistka i kompozytorka, znana z występów na Męskim Graniu i współpracy z takimi artystami jak Kortez, Vito Bambino czy Dawid Podsiadło, gościła w Rabce-Zdroju. Artystka wybrała nasze miasto na miejsce, w którym nagrała videoklip do swojej najnowszej piosenki pt. "Madison". Do obejrzenia - https://youtu.be/8GLwJFMRUQw

  • Zorganizowany po raz drugi festiwal pod tytułem "Wielbi dusza moja Pana" jest największym na Podhalu przeglądem Pieśni Maryjnych. W wydarzeniu uczestniczyło około stu wykonawców. Przegląd Pieśni Maryjnych odbywał się w ramach 100-lecia konsekracji kościoła św. Marii Magdaleny.

  • FUNDACJA KINEMATOGRAF zaprasza na listopadowe spotkanie czytelnicze z cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA. Chcemy porozmawiać o życiu poetki, której rok właśnie trwa. Przeczytajmy i pogadajmy o książce Anny Bikont i Joanny Szczęsnej pt. „Pamiątkowe Rupiecie.