Piękna pogoda, tłumy dzieci, liczne atrakcje - obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Rabce-Zdroju, jak na Miasto Dzieci Świata przystało, były w tym roku udane i obfitowały w wydarzenia.

Pod hasłem: „Żyj mądrze, wybieraj świadomie - dla siebie i innych!” w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju odbył się happening, któremu patronowała Burmistrz  Ewa Przybyło, a jego organizatorami byli: Gimnazjum Nr 1 przy współpracy z Komisariatem Policji Strażą Miejską i Miejskim Ośrodkiem Kultury

Wizyta uczniów  Gimnazjum Nr 1 na Węgrzech
W maju 23-osobowa delegacja uczniów Gimnazjum Nr 1  wraz z wicedyrektorem Haliną Macioł i nauczycielami Anną Kościelniak i Krzysztofem Klimasarą przebywała w Kiskunfelegyhaza w południowych Węgrzech.

„Śpiąca królewna” od rodziców – dla dzieci
Już tradycją się stało, że rodzice dzieci z Przedszkola z Chabówki, z okazji Dnia Dziecka przygotowują i przedstawiają bajkę.

Trwa nabór do OREW
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju informuje, że 1 września 2015 r. zostanie otwarty Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno –Wychowawczy. Będzie to ośrodek dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim oraz znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami w wieku od 3-25 lat. Podopieczni będą objęci: rehabilitacją i terapią, edukacją (realizacja obowiązku szkolnego), opieką i pielęgnacją.

Święto pszczelarzy
27 czerwca pszczelarze z Zrzesze-nia Pszczelarzy Gorczańskich spotkali się na mszy św. w kościół-ku pw. św. Krzyża na Obidowej, aby za pośrednictwem swego patrona św. Ambrożego, wypraszać szczególne łaski dla  siebie, jak również rodzin pszczelich.

KRÓTKO-SZYBKO  ZE SPORTU

Podhale Tour w Rabce-Zdroju
Blisko 200 kolarzy, reprezentujących kluby kolarskie z Mało-polski i niezrzeszonych,  wystartowało w ostatnią  niedzielę  maja w kolejnym etapie zawodów Podhale Tour o Puchar Burmistrza Rabki-Zdrój.

Biegi o Puchar Burmistrza
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i MKS Rabka-Zdrój-Korzeniowski.pl byli organizatorami rundy wiosennej Otwartych Biegów Przełajowych o Puchar Burmistrza, które zostały rozegrane na Stadionie Miejskim przy ulicy Jana Pawła II oraz na terenach przyległych W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Rabki-Zdroju, Ponic, Sieniawy, Bielanki, Chabówki, Skawy, Lipnicy Wlk., i Rdzawki.

Siłacz z Rabki-Zdroju
Debiutując w zawodach o Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc, które zostały rozegrane 30 maja w Nasielsku, rabczanin Marcin Karkula wycisnął sztangą 235 kg i zajął wysokie czwarte miejsce w kategorii wagowej 105 kilogramów. Pierwsze trzy miejsca zajęli doświadczeni zawodnicy, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Mieszkańcowi Rabki-Zdroju, stawiającemu pierwsze, ale udane kroki w zawodach wysokiej rangi, życzymy kolejny sukcesów i miejsc na podium.

Mistrzostwa i Puchar Polski
w Trójboju Siłowym
Podczas yawodw o Pucharu Polski w Trójboju Siłowym oraz Mistrzostwach Polski weteranów, które obyły się w Kielcach, rabczanin Wojciech Kordeczka dwukrotnie stanął na podium. Wynikiem 520 kg zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii weteranów (40-49 lat) do 74 kg oraz trzecie miejsce w Pucharze Polski w kategorii senior. Gratulujemy!

XIII Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży
W hali przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju oficjalnie została zainaugurowana XIII Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Wzięło w niej udział ponad dwieście dzieci ze szkół uzdrowiskowych i specjalnych z terenu miasta. Wydarzenie to realizowane jest w ramach projektu pn. „Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych – edycja II”.