Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 52 Krótko-szybko o styczniu str.2
Krótko-szybko o styczniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 13 lutego 2016 15:31
 • Udany sylwester
  Udanie spędzili sylwestra ci, którzy postanowili przywitać Nowy Rok w Amfiteatrze Miejskim, na jednej z nielicznych plenerowych imprez sylwestrowych na Podhalu, przygotowanych dla mieszkańców i wypoczywających tu turystów.
 • Wreszcie na swoim
  Wiceburmistrz Robert Wójciak wziął udział w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rabce-Zdroju, prowadzonym przez rabczańskie koło Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
 • Orszak Trzech Króli
  Piękna pogoda i miła atmosfera towarzyszyła niezwykle udanemu Orszakowi Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł w barwnym pochodzie ulicami Rabki-Zdroju.
 • Konkurs kolęd
  W święto Trzech Króli  w kościele parafialnym w Rdzawce odbył się VII Konkurs Kolęd dla najmłodszych dzieci pn. „Kolędować Małemu”.
 • "Triolkowy Koncert Kolęd”
  Już  po raz trzydziesty trzeci młodzi  artyści rabczańskiej Pracowni  Muzycznej Triola, Triole, Triolki, pod kierunkiem pp. Marioli i Piotra Burcanów zaprezentowali ponad 29 kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Pojawiły się też zapomniane już niekiedy kolędy oraz nowe kompozycje.
 • Kino "Śnieżka" w 2015 r.
  37 tysięcy 619 widzów obejrzało w 2015 roku filmy w kinie "Śnieżka" w Rabce-Zdroju. To znakomity wynik, który pokazuje, jak trafna była decyzja o ponow-nym uruchomieniu kina i jak wielką popularnością cieszy się "Śnieżka" wśród mieszkańców i gości. Najpopularniejszym filmem w 2015 roku spośród tych, które wyświetlano przy ul. Nowy Świat, były Minionki – obejrzało je 4037 widzów. Kolejne miejsca zajęły: „Listy do M2" - 3365 widzów, „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy” - 2386,  „Mały Książe” - 1920, „W głowie się nie mieści” - 1861.
 • Parafialny opłatek w Chabówce
  W niedzielne popołudnie w salkach parafialnych kościoła św. Brata Alberta w Chabówce spotkali się parafianie na tradycyjnym opłatku zorganizowanym przez Radę Parafialną. Wśród gości, którzy przybyli na spotka-nie, obecni byli m.in. ks. proboszcz Paweł Skowron, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, sołtys Chabówki Renata Wdówka, prezes OSP w Chabówce Bogdan Kołodziej, prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Anna Smoleń, dyrektor szkoły Lucjan Kapera i parafianie.
 • Rabka w „Olivii”
  Rabka-Zdrój zagościła na łamach popularnego miesięcznika dla kobiet. „Olivia” to nowoczesny, elegancki i praktyczny miesięcznik poradnikowy, skierowany do mło-dych, aktywnych i nowoczesnych kobiet.
 • SKO pomaga afrykańskim dzieciom
  Szkolna Kasa Oszczędności, to nie tylko oszczędzanie, ale również pomaganie. Wiedzą o tym członkowie SKO w Szkole Podstawo-wej Nr 2 w Rabce – Zdroju. Pomagają oni od dwóch lat dzieciom w Afryce.
 • Dzień Babci i Dziadka w Rdzawce
  Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się od mszy świętej, którą dla bohaterów tej uroczystości odprawił ksiądz proboszcz Piotr Wojtyła.
 • Spotkanie noworoczne emerytowanych nauczycieli
  Wiceburmistrz Robert Wójciak wziął udział w spotkaniu noworocznym rabczańskich nauczycieli -emerytów.
 • Spotkanie noworoczne RUTW
  Studenci Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na „opłatku” w galerii „Pod Aniołem”. Główną atrakcją spotkania był występ grupy kolędniczej uniwersytetu.
 • Linia nr 104 uratowana
  Samorząd Rabki-Zdroju z zadowoleniem przyjmuje doniesienia o zmianie przez PKP decyzji w sprawie likwidacji linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz.
 • Opłatek rabczańskich górali
  Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce - Zdroju wzięli udział w tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym, żeby podsumować dotychczasową działalność, porozmawiać o najbliższych planach i złożyć sobie życzenia na rozpoczęty rok.
 • Patrzymy w przyszłość – poparcie dla światłowodu
  Na zaproszenie samorządu, w posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju gościli przedstawiciele rabczańskie firmy Studio WIK. Powodem ich wizyty były aktualne prace i plany związane z rozbudową nowoczesnej sieci światłowodowej na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój.
 • Ferie bez komputera w Rdzawce
  Zajęcia "Ferie bez komputera" dla najmłodszych były zorganizowane w salkach na plebani w Rdzawce w godzinach 9:00 – 12:00. Dzieci mogły kolorować, bawić się kloc-kami lego, wykonywać kwiatki z bibuły, prace techniką origami, miały zapewnione gry planszowe, rozgrywki sportowe i inne zabawy ruchowe.