Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 52 Pamiętnik kulturalny. str.17
Pamiętnik kulturalny. str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 13 lutego 2016 16:13

Triolki z nagrodami
Europejski Festiwal Intershow 2016 w Nowym Targu przyniósł sukcesy wokalistom Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój, działającej przy Powiatowym Centrum Kultury.

Wernisaż z „łapanki” – wystawa malarstwa biskupa Jana Szkodonia
W poniedziałek 4 stycznia „Pod Aniołem” odbył się wernisaż wystawy malarstwa ks. biskupa Jana Szkodonia zatytułowanej CAŁA ZIEMIA JEST PEŁNA JEGO CHWAŁY.

Wernisaż wystawy malarstwa biskupa Jana Szkodonia.    Foto Piotr Kolecki 

Noworoczne koncerty
Przy wypełnionej po brzegi sali Teatru Lalek „Rabcio” odbył się Koncert Noworoczny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju.

Także Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju dała w restauracji „Zdrojowa” doroczny Koncert Noworoczny dla mieszkańców miasta i gminy oraz turystów i kuracjuszy wypoczywających w uzdrowisku.

Z kolei 3 stycznia w kościele parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus z kolędowym repertuarem wystąpiły dobrze znane wszystkim chóry ADORAMUS pod dyrekcją Marcina Zborka i CANTATES ANGELICUS, którego dyrygentką jest Kinga Brandys-Wójciak oraz gościnnie chór HOSANNA z Witebska (Białoruś).

33. TRIOLKOWE KOLĘDOWANIE w Galerii „Pod Aniołem”
Dni od 25 grudnia do 2 lutego są tradycyjnym okresem śpiewania kolęd. W Galerii „Pod Aniołem” 16 stycznia odbył się koncert zatytułowany 33. Triolkowe Kolędowanie zespołów  Triola, Triole, Triolki i solistów. Reżyserią i prowadzeniem zajęła się Mariola Burcan, akompaniamentem – Piotr Burcan.

KONCERT KOLĘD z chórem Cantabile
24 stycznia po raz szósty w Galerii „Pod Aniołem” miał miejsce KONCERT KOLĘD w wykonaniu chóru CANTABILE.

Trzecie wejście Pinokia
8 stycznia na deski Teatru „Rabcio” po raz trzeci zawitał Pinokio.Pinokio - zdjęcia z premiery Piotr Kolecki


Pluszaki („Teddy Bear Toss” ) trafiły do Rabki –Zdroju
Na wielu lodowiskach całego świata orga-nizowane są  akcje  „Teddy Bear Toss”  polegające na rzucaniu przez kibiców na lód pluszowych misiów, piesków i  innych zwierzątek po zdobyciu bramki przez ich ulubioną drużynę hokejową. Następnie pluszaki są zbierane i przekazywane między innymi dzieciom w szpitalach, sanatoriach i przedszkolach.