Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 53 Pamiętnik kulturalny. str.17
Pamiętnik kulturalny. str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 marca 2016 15:14

Walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w zabytkowym Dworcu Kolejowym w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy Wiersz”. Jurorem tegorocznej edycji był Jacek Cygan - poeta i autor tekstów najpiękniejszych polskich piosenek, który wraz z burmistrz Ewą Przybyło wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia.

Narodowe Czytanie 2016.
Prezydent zachęca do wyboru lektury.
3 września 2016 roku po raz kolejny spotkamy się, aby podczas Narodowego Czytania wspólnie przeczytać jeden z wielkich polskich utworów literackich.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila, który proszę odesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Aby głos był ważny w temacie e-mail powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Oddawać głos na wybrany tytuł można do 11 lutego br. O wyniku głosowania poinformujemy Państwa w osobnej wiadomości.
Tytuły dzieł:
Chłopi – Władysław Reymont
Noce i dnie – Maria Dąbrowska
Wesele – Stanisław Wyspiański
Popioły – Stefan Żeromski
Quo vadis – Henryk Sienkiewicz

Jacek Cygan: „W Rabce czuję się jak u siebie w domu”
Poeta, autor tekstów znanych przebojów i scenarzysta Jacek Cygan wystąpił w piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Dworcu PKP  Rabce - Zdroju w podwójnej roli: jurora konkursu poetyckiego „Serduszkowy wiersz” oraz pisarza, autora zbioru opowiadań, który w Rabce-Zdroju promował swoją najnowszą książkę.

HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA – co nieco o VI RABCZAŃKIM KOLĘDOWANIU
2 lutego w Kościele św. Teresy po raz szósty odbył się przegląd chórów. Na tradycyjne już wspólne kolędowanie zatytułowane HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA VI RABCZAŃSKIE KOLĘDOWANIE zaprosili mieszkańców Rabki oraz przebywających w zdroju turystów i kuracjuszy Burmistrz Miasta Ewa Przybyło i Proboszcz Parafii św. Teresy ks. Dariusz Pacula.

Wernisaż wystawy prac malarskich sekcji plastycznej UTW
Mniej więcej co pół roku sekcja plastyczna działająca przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje wystawy prac swoich członków. Otwarciu towarzyszy wernisaż, który w tym semestrze roku akademickiego (rok w UTW dzieli się tak samo jak na każdej uczelni wyższej) odbył się 6 lutego w godzinach popołudniowych, jak zwykle w Galerii „Pod Aniołem”.

foto: Piotr Kolecki