Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 54 Pamiętnik kulturalny. str.17
Pamiętnik kulturalny. str.17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 14:15

Misterium "Trzy dni”
Wielotygodniowe i wielogodzinne próby uwieńczone. W kościele w Chabówce miała miejsce premiera Misterium Męki Pańskiej, przedstawienia wielkopostnego pt. "Trzy dni".

„Hosanna synowi Dawidowemu”
Pod honorowym patronatem burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło w sobotę w kościele św. Teresy odbył się Koncert Wielkopostny „Hosanna synowi Dawidowemu”.

Konkurs palm
W Rabce-Zdroju, już po raz 58., pod honorowym patronatem starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera i burmistrz Ewy Przybyło, odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju.


VIII Konkurs Palm Wielkanocnych w Ponicach
W tradycję naszej miejscowości zdążył się już wpisać Konkurs Palm Wielkanocnych, który po raz VIII towarzyszył Niedzieli Palmowej.


Co wom powim, to wom powim  po raz kolejny
1 marca w Teatrze Lalek „Rabcio” dwukrotnie przedstawiono sztukę  Co wom powim, to wom powim;  (premiera 18.02.1983 r.,  wznowienie 26.09.2009 r.).


Kandydatki na żony - premiera w R UTW
Słuchacze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju rozwijają się w różnych dziedzinach. Także aktorsko. Grupa teatralna, której instruktorką jest Alicja Sokołowska, przygotowała sztukę Andrzeja Dembończyka "Kandydatki na żony".


Niedziela Palmowa.
Powszechnie wiadomo, że Niedziela Palmowa to pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy, wydarzenia poprzedzającego jego mękę i ukrzyżowanie.